Kalender

Karl Mäger pääses U16 jalgpallikoondisesse

Eesti U16 koondis, mis oli sõpruskohtumises esindatud duubelkoosseisuga, võitis 3:2. Karl Mäger tegi kaasa ühe poolaja ja Eesti noortekoondise treenerid jäid läänlasega rahule. “Karl mängis hästi. Nägin teda sellises kohtumises esimest korda. Tal on olemas väga korralik füüsis, hea tehnika ja kiirus,” ütles Eesti U16 koondise peatreener Marko Pärnpuu. “Vaja on talle pakkuda häid mänge Eesti noorte meistrivõistlustel, siis paraneb ka taktikaline mängulugemine. Üldises faasis oleme leidnud poisi, kellel tasub silma peal hoida. Maapiirkonnast tulnud noormees, väga hea.”

Karl Mäger on jalgpalliga tegelenud seitse aastat ja tema koduklubiks on Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi. 

Karl paistab silma ka hea kergejõustiklasena, ta on visanud palli üle 80 meetri ja jooksnud Eesti noorte meistrivõistlustel 400 m jooksus end esikümnesse. 

Lõuna-Läänemaa JK ei osale U16 vanusegrupis tänavu Eesti noorte meistrivõistlustel, sest mängijaid on liiga vähe. Seepärast otsivad nii klubi kui ka koondis Karl Mägerile ja kaks nädalat tagasi U17 laagris käinud klubikaaslasele Kristjan Kadakale väärilist mängupaika.

“Peame leidma poistele eliitliiga võistkonnad. Pidev mängupraktika tagab arengu ja nii saame me neid ka mängudes pidevalt jälgida,” ütles Marko Pärnpuu.

 

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi