Kalender

Ridala 27. külademängudel näitas järeltulev põlvkond head sportimistahet

6. augustil toimunud Ridala 27. külademängud korraldati Ridala valla Jõõdre külas, kus varem külademänge ei ole korraldatud. Külas on valminud aktiivsete lastevanemate abil ja Ridala vallavalitsuse materiaalsel toel head spordiplatsid korvpalli, võrkpalli ja jalgpalli mängimiseks. Piisavalt ruumi oli sulgpalliväljakute ja batuudi maailma paigaldamiseks.

Külademängude korraldamist toetas KÜSK Läänemaa ekpertgrupp ja Ridala vallavalitsus.

Vaatamata suursündmustele Haapsalus ja mujal Eestis oli spordivõistlustest osavõtjaid tublisti. On heameel, et jätkub tahe rõõmu tunda oma kodukoha tegemistest. Igal spordiplatsil  andis tooni noorem generatsioon, kelle hulgas oli palju neid, kes aastaid tagasi palliplatsi ääres oma emadele ja isadele kaasa elasid. Hulganisti oli ka pealtvaatajaid. Päeva tegi meeleolukaks päevajuht Marko Matvei ja ansambel T.O.T. Heitliku meelega ja tugeva tuulega ilm ei takistanud kogu päevaprogrammi edukat kulgemist.

Täiskasvanutele oli kavas viis ala: segavõrkpall, paarissulgpall naistele ja meestele, tänavakorvpall meestele, individuaalne petank ja mälumäng. Lapsed mängisid rahvastepalli,  jalgpalli (võistkonnas võis mängida üks täiskasvanu) ja tegid võidujooksu. Läänemaa kodutütred pakkusid lastele toreda teatevõistluse, kus tuli proovile panna osavus, kiirus ja nutikus. Enne kooli vanused lapsed õppisid liikumismänge ja lustisid terve päeva täispuhutaval batuudi atraksioonil. Võistlemisest vabal hetkel näitas lastele jalgpallitrikke Eestis tuntud naisjalgpallur Anett Vilipuu, kes oli tulnud kodukoha mängudest osa võtma.  

Sportmängudes näppasid esikohamedaleid kõige rohkem Jõõdre enda küla võistkonnad.

Järgnevalt iga ala parimad. Segavõrkpall – Jõõdre (Meelis Nukki, Priit Nukki, Heliko Nukki ja Katre Noor). Paarissulgpall N – Katre Noor ja Heliko Nukki, paarissulgpall M – Henry Erik ja Roger Tibar. Korvpall – Jõõdre (Sander Siht, Silver Siht, Meelis Nukki ja Priit Nukki). Petank N kolm paremat  – Helen Erik, Kelly-Tonili Hiiemäe, Sandra Uustalu (11a). Petank M kolm paremat – Henry Erik, Janar Kuld, Jass Rosenberg (6a). Mälumängus hiilgas võistkond, kuhu kuulusid Manfred Linnik, Aivar Lukk ja Aarne Mihk. Laste jalgpallis I koha võistkonnas mängisid Maily Märss, Cistopher Kull, Krete Pipenberg, Marko Linnam, Mia Eliisa Maripuu ja Kleer Jaani. Omavanuste  välejalgsemad olid Reio Kaldoja, Kai Kurisman, Marten Jõeleht, Simona Rüü, Andri Rüü. Osavus- ja nutikusrajal oli võidukas Katarina võistkond 137,5 punktiga.

Päeva heaks kordaminekuks aitasid kaasa Janek Hiiemäe, Sander Siht, Meelis Nukki, Priit Nukki, Urmas Koppe, Silvi Kurisman, Tõnu Erik ja Kaidi Sits. Toreda üllatuse lastele tegi külaelanik Jüri Toomemägi, kes premeeris lapsi suure kastitäie jäätisega. Aitäh kõigile ja kindlasti kohtutakse Ridala külademängudel ka edaspidi.

Kirjutas Pille Raudsepp