XXIII taliolümpiamängud – Pyeongchang 2018

ID #10725
Kaanepilt: 30825762_10214787447095047_676900594_o – koopia
Autor(id) Peatoimetaja Gunnar Press
Väljaandmise aasta 2018
Väljaandja Eesti Olümpiakomitee, Ajakirjade Kirjastus
Märkused
Sisukokkuvõte

Pyeongchang olümpiaraamatu näol on tegemist traditsioonilise olümpiat kokkuvõtva väljaandega, mille koostajateks on Eesti spordiajakirjanikud. Raamat taaselustab olümpiamängude pakutud emotsioone, tõstab esile olümpiasangareid ja erililisi lugusid ning sisaldab põhjalikke kommentaare kõikide spordialade võistluste kohta. Lisaks annab raamat ülevaate olümpialinnast ja toob lugejani mängude põhjaliku statistika. Raamatu kaanepildil on Pyeongchangi olümpiamängudel edukaima eestlasena 4. koha saavutanud Saskia Alusalu.

Olümpiaraamatu peatoimetaja on spordiajakirjanik Gunnar Press, kes on varasemalt toimetanud ka Nagano, Sydney, Salt Lake City, Torino, Pekingi, Vancouveri, Londoni, Sotši ja Rio olümpiamängude raamatuid. Gunnar Pressi sõnul on raamat koostatud eesmärgiga aidata lugejatel luua olümpiamängudest tervikpilt. “Raamat sisaldab esmajärjekorras lugusid Pyeongchang taliolümpiamängudel startinud Eesti sportlaste sooritustest. Samas leiavad kajastamist ka kõik teised spordialad ja olümpiakangelased aladelt, kus Eesti sportlased sellel korral kaasa ei löönud,“ andis raamatust ülevaate selle toimetaja.

Pyeongchangi olümpiamängude edukaima Eesti sportlase Saskia Alusalu sõnul meenub talle Pyeongchangi olümpia sageli. “Tegemist oli minu esimese olümpiaga, kus iga kogetud hetk oli uus ja eriline. Sain olümpial osa paljust positiivsest ja ammutasin rohkelt jõudu tulevikuks. Kuivõrd keskendusin põhiosas ikkagi enda sooritusele, siis liiga põhjalikult paraku teistel spordialadel toimuvat jälgida ei saanud. Nüüd, kus olümpiaraamat on ilmunud, süvenen sellesse kindlasti, et viia end taas hetkeks olümpialainele, elada taas läbi toimunut ning saada põhjalik ülevaade olümpiast tervikuna.”

Eesti Olümpiakomitee ja Ajakirjade Kirjastuse koostöös on olümpiaraamatud ilmunud alates 2006. aasta Torino mängudest. Eesti esimene olümpiamänge kokkuvõttev raamat ilmus 1936. aastal kergejõustiklase ja spordiajakirjaniku Aleksander Antsoni sulest.