Kalender

Pühapäeval toimus Läänemaa jääraja 2016 aasta karika ja meistrivõistluste I etapp Österby sadamas

Korraldajate rõõmuks registreerus 92 võistlejat, kes hakkasid peale tehnilist vaatlust ja prooviringi mõõtu võtma 8 erinevas klassis Starti ootas nende seas 44 olid läänlased.

Sõitjatele oli ettevalmistatud 4,09 km pikkune rada, kus oli nii tehnilist kui ka kiiret osa. Päev möödus vahelduvate ilmaoludega kus nähtavus oli lume tõttu nulli lähedane. Kohati näitas ennast päike.

Läänlastel läks kokkuvõtteks hästi, saavutati 8 erinevas klassis koguni 7 klassis poodiumikohti. Kõige paremini läks Tagaveo klassis. kus tuli kolmikvõit Jüri Hinsberg, siim Hiieväli ja Sander Ilves.

4WD klassis võttis 2. koha Ain Laiverik. Esivedus oli esimene Valmar Gilden ja teine Keven Serbin.

SU klassis oli stardis jälle Marko Kukuškin oma vana hea sõbra mossega ja lõpuks sikside vastu igati tubli 2. koht.

Noortest oli kiirem Jako Allika.

V60 klassis oli esikolmik Valter Puda, Toomas Lemberg ja Väino Tõkke. Hillar Kruusma sõitis rendi autoga ja ei saanud kuidagi ilma lumehangedeta ning oli 4.

Ainuke klass kus läänlased löögile ei pääsenud oli 2WD-sport kus võidutsesid esiveolised autod ja magusa võidu võttis naisvõistleja Maila Vaher, Raigo Vilbiksi ja Tarmo Reinebergi ees.

Tulemused I etapilt on nähtavad siit: http://www.krracing.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=323:uliedukas-laanemaa-jaaraja-avaetapp&catid=11&Itemid=125

Pildimaterjali (Kaido Saul) on siin: http://www.krracing.ee/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=209:20160117-oesterby

Juba käib ettevalmistus II etapiks. Rada muudetakse ning nüüd on pikkuseks 4,6km. Võistlus toimub jälle Österbys 24 jaanuaril.

Registreerumine: http://autosport.ee/rk/?page=27&race_id=309&

Kirjutas Kalle Kruusma