Kalender

Pühapäeval on Haapsalu Beach järjekordne voor

Pühapäeval toimub Lääne-Eesti rannavollesarja 3. etapp Haapsalu Beach. Võistlused toimuvad Haapsalus Paralepa rannas.
Teine etapp oli heades päikesetingimustes, aga sellegipoolest tuli osalejaid tavapärasest vähem. Arvata võib, et paljud ei usaldanud enam tulla, kuna 1. etapp jäi
ära mitmete tehniliste- ja ilmastikuprobleemide tõttu. Nüüd oli olukord väljakutel juba parem. Platse oli linnahooldajad riisunud ja isegi kaks normaalset võrku kolmest olid paigas ja ühel väljakul ka korras piirid.
Siiski selgus, et ühest küljest oli osalejate vähesus hea, teisest küljest halb. Hea oli sellepoolest, et üks väljak osutus taas kõlbmatuks. Piirid olid ootamatult tükeldatud ja soojendusel sai üks mängija seal ka jala kohe veriseks. Artikli autor leidis liiva seest lisaks peidusoleva pudeli. Tavapärase paaride arvu korral (14-20) oleks korraldamine ühe väljaku puudumise tõttu tõsiselt takerdunud.
Halb oli osalejate vähesus selle poolest, et konkurents oli väike. Õnneks olid mängijad võistluse lõppedes ootamatult positiivselt meelestatud ja valmis pöidlaid pihus hoidma, et ka sel pühapäeval midagi hullu ei ole juhtumas.
 
Enne 3. etappi on meeste järjestus selline:
1. Janno Tamsalu – Mihkel Luidalepp 25
2. Andres Savik – Risto Aasa 20
3. Kent Mäesalu – Lauri Loorits 16
4. Martti Krips – Pavel Sõtsov 13
5. Kalle Laasberg – Tarmo Saveli 11
6. Talis Tamm – Tiit Laur Randlaine 10
7. Kristopher Aljaste – Paul Koppe 9
 
Naistest osales ainult kaks paari:
1. Kristiina Tõkke – Mari Tool 25
2. Ly Märss – Maret Valk 20
 
Meistrid selgitatakse neljast kolme parima etapi punktisumma alusel. Arvestus on individuaalne. Lisaks toimuvad etapid veel 26. juulil ja augusti teisel nädalavahetusel. Osalema on oodatud naised ja mehed, samuti neiud ja noormehed eraldi noortearvestuses. Võisteldakse paarides.
Osalejad saavad end registreerida madalamasse ja kõrgemasse gruppi. Madalamate gruppide mängud algavad kell 11. Madalamate gruppide kolmel parimal paaril on võimalik samal päeval jätkata kõrgemate gruppide turniiridel. Kõrgemate gruppide mängud algavad samal päeval kell 13.
Kuna võistlused on traditsioonilselt lahtised, siis osalejaid on sageli olnud mitmest maakonnast.
Võistlusele registreerimine ja info on kättesaadav aadressil http://www.tuulberg.ee/haapsalubeach/indexreg.php
 
Heinar Tuulberg