Põhikoolide mitmevõistluse võitsid Maily Märss ja Targo Kokvel

Läänemaa Koolispordi Liidu uus spordiaasta algas ka sellel õppeaastal põhikoolide kergejõustiku mitmevõistlusega. Haapsalu staadionile oli väga ilusa ilmaga kogunenud kuue Läänemaa kooli noorsportlased. Haapsalu Põhikooli, Ridala Põhikooli, Taebla Gümnaasiumi, Oru Kooli, Virtsu Kooli ja Lihula Gümnaasiumi kergejõustiklased asusid starti et selgitada parimad kuuevõistluses. Aladeks 60 m jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe, pallivise, kuulitõuge, neidudel 600 ja noormeestel 1000 m jooks.

Võistlused toimusid nii individuaalselt, kui ka võistkondlikult. Koolide arvestusse läksid kolme parema neiu ja noormehe tulemused, kuus lõppsummat reastaski koolide järjestuse.

Koolidest võitis esikoha Haapsalu Põhikool, kelle noored said kokku 21148 punkti. Teise koha võitis Ridala Põhikool 19090 punktiga ja kolmas koht kuulus Oru Koolile 15796 punktiga.

Et koolide arvestus selliseks kujunes toimusid väga huvitavad sündmused üksikaladel. Nii noormeeste, kui neidude võistlus oli kõrgetasemeline. Noormeeste võistluses, kus osales 19 sportlast, kogusid kümme poissi üle 3000 punkti. Teise ja viienda noore vahe oli kõigest 120 punkti. See on kõrgushüppes näiteks 10 sentimeetrit. Targo Kokvel hüppas kaugust 5.53, Marko Kütt aga kõrgust 1.70. Sebastian Juhan Liiva tõukas kuuli 12.01 ja Ken Peit viskas palli 73 meetrit.

Kokku tuli mitmevõistluse võitjaks, väga korraliku punktisummaga Ridala Põhikooli õpilane Targo Kokvel. Ühtlasi kordas ta ka eelmise aasta võitu. Võitja kogus kuue alaga 3915 punkti. Teiseks tuli 3665 punktiga Oru Kooli sportlane Mihkel Türnpu. Ainult viie punktiga kaotas talle ja sai 3660 punktiga kolmanda koha Sebastian Juhan Liiva, Haapsalu Põhikoolist. Esikuuikusse jõudsid veel Haapsalu Põhikooli noormehed Marko Kütt 3643, Eric-Mathias Hein 3545 punktiga ja Ridala Põhikooli esindaja Jarmo Lempe 3381 punktiga.

Ka neidude arvestuses läks võit Ridala Põhikooli. Maily Märss kogus kuue alaga väga kõrge 3830 punkti. Tema sprintis 60 meetrit näiteks 8,4 ja viskas palli 51 meetrit. Teise koha võitis eelmise aasta võitja Hanna-Liisa Salf, kogudes 3667 punkti. Ainsana ületas Haapsalu Põhikooli neiu kõrgushüppes 1.50. Kolmanda koha võitis Virtsu Kooli kergejõustiklane Trinity Õismets, kes kogus 3395 punkti. Trinity jooksis uue isikliku rekordi 60 m jooksus, ajaks 8,6. Neljas-viies olid Haapsalu Põhikooli kergejõustiklased Emma Kathrina Hein ja Eva-Lotta Saar kes kogusid vastavalt 3361 ja 3272 punkti ja Ridala Põhikooli sportlane Kleer Jaani 3162 punktiga. Esikuuikusse jõudsidki need kuus 18-st spordineiust, kes suutsid kogusumma viia üle 3100 punkti.