Kalender

Paralepas peeti käimise Eesti ja Läänemaa meistrivõistlused

 

Meeste meistritiitli jättis Haapsallu Margus Luik, kelle võiduajaks kujunes 4:27.19. Margus Luigele oli see 23. Eesti meistritiitel. Kokku on Margus Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt 1996. aastast peale võitnud 43 medalit, millega jagab medalite arvult Mart Järvistega 1. kohta. Luige plaan on jätkata Rio de Janeiro olümpiamängudeni, ehk õnnestub täita normgi.

Naistest võitis Margarita Kozlova Sillamäelt ajaga 2:06.40. Läänemaa parim naiskäija Anneli Aru võitis pronksmedali ajaga 2:18.04. See oli Annelile 24. medal. Eesti naistest pole keegi meistrivõistlustelt rohkem medaleid võitnud.

Allakirjutanu õpilased on tänaseks võitnud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt kokku 140 medalit, sellest kiirkäimises 138 (2 heidetes) ehk rohkem kui ühegi teise kergejõustikutreeneri õpilased Eestis.

Võistluse korraldas Läänemaa kergejõustikuklubi. Peale maakonna paarikümne kohtuniku oli abliks Haapsalu linnavalitsus, kes aitas parandada raja olukorda, seejuures ehitada välja ühe 1 km kurvi, mis on nüüdsest nõutav võistluste läbiviimiseks kuni maailmameistrivõistluste tasemeni; spordiliit Läänela ja Haapsalu spordibaasid.

Soovides omalt poolt tänada Läänelat, otsustasime korraldada Eesti MV ajal Läänemaa lahtised meistrivõistlused kiirkäimises. Noortele oli kavas 3 km, naistele 10 ja meestele 20 km.

Poistest võitis B-klassi noormees Sergei Sannikov Nikolai koolist hea ajaga 16.22, neidudest sama vanuseklassi võistleja Kristiina Köster Ristilt.

Naiste 10 km parim oli alles 12aastane Anastasia Skatško jooksuklubist Tempo ajaga 59.05, ületades endise maakonna C-klassi tipptulemuse, mis kuulus Laura Kasenurme nimele ajaga 63.22.

Meeste 20 km võistlus oli põnevam. Kui võitjas polnud kahtlust – Bruno Junki käimisklubi võistleja Lauri Lelumees ajaga 1:31.38 –, siis edasised sündmused olid huvitaavad. Lõpuks maandus kolmandal kohal Ruslan Sergatšov ajaga 1:49.16, mis ületab maakonna nii C-, B- kui ka A-klassi tipptulemused.

Mustla mees Benno Viirandi käis Eesti veteranide M80 rekordi ajaga 2:21.05.

Üldiselt täitis võistlus oma ülesande, ka võistluste inspektor Tallinnast, Raivo Kornet, jäi korraldusega rahule. Kahju ainult, et osa noori, kes lubasid, ei ilmunud võistlema.