Kalender

Paliveres sõideti IX suusamaratoni ja sporditi üleilmsel lumepäeval – natuke ka statistikat

Palivere Aleviseltsi „Priitahtlikud pritsumehed“ sisustanud toitlustuspunkti  ja kokkukogunud ergutajad, maratonil osalejate pereliikmed-fännid, kes kohaletoodud tuletõrjeautot poodumina kasutades ergutasid esimetele kohtadele võistlevaid suusamehi, turgutasid raskest rajast väsima kippuvaid ning pakkusid osalejatele sooja spordijooki.
IX Palivere suusamaratonil osales 75 võistlejat ja võistlusklasside parimad autasustati medalite, diplomite ja auhindadega, osalejate vahel loositi hulgaliselt suusatajale vajalikku varustust Havaii Expressilt. IX Palivere suusamaratoni korraldamist toetas kohaliku omaalgatuse programm.
Kelle puudus vajalik suusavarustus või polnud muul põhjusel võimalik suusamaratonil osaleda lustis pehmet talvilma ja lumerüüs talvist loodiust nautides lumelaua- ja kelgunõlval.

Suusaklubi Sula poolt ettevalmistatud suusarajad, lumelaua- ja kelgunõlv tõi nädalavahetusel Palivere Pikajalmäele hulgaliselt talispordi harrastajaid. Esimesed saabujad olid kohal juba varahommikul, kes hoolitsesid võistlusradade tähistamise ja keskuse ülespaneku eest ning viimased suusasõidu harrastajad lahkusid suusarajalt rajavalgustuse väljalülitumisel.

Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse arendajaid ja ürituste korraldajaid on alati huvitanud, kes on põhilised talispordi üritustel osalejad või kes kasutavad Palivere Turismi- ja tervisespordikeskuse sportimisobjekte Pikajalamäel. Võtsime aluseks kahe SK Sula poolt korraldatud suusavõistluste protokollides registreeritud osalejate elukohad:

Esimese lume suusavõistlusel 52 osalejat:
1.    Taebla vald – 39 %
2.    Ridala vald – 20 %
3.    Haapsalu linn – 15 %
4.    Kullamaa vald – 14 %
5.    Raplamaa – 6 %
6.    Martna vald – 4 %
7.    Noarootsi vald – 2 %

IX Palivere suusamaratonil 75 osalejat:
1.    Taebla vald – 29 %
2.    Haapsalu linn – 16 %
3.    Harjumaa – 12 %
4.    Ridala vald – 11 %
5.    Kullamaa vald – 9 %
6.    Tallinn – 8 %
7.    Raplamaa – 5 %
8.    Hiiumaa – 4 %
9.    Martna vald – 1 %
10.    Oru vald – 1 %
11.    Risti vald – 1 %
12.    Vormsi vald – 1 %
13.    sh väljaspoolt Läänemaad 29 %

Nimetatud kahe suusavõistluse alusel tehtud analüüs ei pruugi anda täpset vastust külastajate elukoha järgi, sest suur osa keskuse suusaradade külatajaid kasutab suusarada tervislike eluviiside harrastamise eesmärgil ning suusavõistlustel ei osale.
Lisandunud on palju keskuse lumelaua- ja kelgunõlva külastajaid kuna on Läänemaa ainuke omataoline ning need külalised käivad keskuses nädalavahetusel, sest õhtuti lumelaua- ja kelgunõlva valgustus puudub. Lisaks puudub nõlvatrepp, mis muudaks lumelaua- ja kelgunõlva kasutamise külastaja sõbralikumaks.
Suusaradade kohata saab ajakohast infot lumeinfoportaalist ja samuti on võimalik lumeinfoportaalist saada külastajatelt tagasisidet ja ettepanekuid keskuse suusaradade hoolduse ning sportimisobjektide korrashoiu kohta. Käesoleva aasta jaanuaris on lumeinfoportaalist saadud tagasisidet 24 korral sh esitatud märkusi ja ettepanekuid 12 korral. Lumeinfo portaalis esitatud  kommentaarid on seotud suusaraja hooldusega 6 korral, keskuse teeviida puudumine 1 korral, täpsustavat infot on küsitud 2 korral, suusaraja laskumistel puudub korralik suusajälg 2 korral, klassikajälge küsitud 1 korral.

Kokku osales IX Palivere suusamaratonil ja üleilmsel lumepäeval Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuses hinnanguliselt ca 445 inimest.