Läänemaa suusapidu – Palivere IX Suusamaraton

Seekordne Palivere maratoni võit selgitati kahe võrdväärse vastase vahel, kes maratoni vältel ka kordamööda juhtpositsioonil olid. Sekundilise eduga finišeeris esimesena Cristian Anton, kes sõitis 20,8 km ajaga 01:11:21. Tema kandadel Egert Ispert, aeg 01:11:22. Minut aega hiljem ületas finišijoone Avo Kirsipuu ajaga 01:12:22 olles ühtlasi parim meesveteran. Tema järel lõpetas maratoni neljandana Toivo Juhansoo, aeg 01:12:31, meesveteranide teine. Meesteklassi kolmandana lõpetanud Tarvi Viik sai tagasilöögi suusakepi purunemisest, kuid saavutas sellegipoolest tugeva sõiduga kõrge viienda koha (aeg 01:13:24). Kuuendana lõpetas meesveteranide kolmas, rajameister Juhan Lukk (01:16:05).

Naiste klassis võitis Kelly Klippberg. Aeg 01:32:26 andis talle üldjärjestuses 27. koha. Teine oli Kadri Lukk ajaga 01:39:54. Kolmandaks tuli – starti hilinenud, kuid hea sõidu teinud – Elina-Emiilie Leht, aeg 01:42:07. Naisveteranide arvestuses võitis Linda Pärnpuu ajaga 01:45:09, asetudes sellega üldkokkuvõttes 44. kohale. Sama vanuseklassi teiseks tuli 46. lõpetanud Eda Hirv, aeg 01:48:29.

Maratoni parimatele oli Suusaklubi Sula poolt välja pandud Urve Sikemäe U-Stuudios valmistatud Palivere IX Suusamaratoni klaasmedalid ning Läänemaa parimatele Hawaii Expressi kinkekaardid. Kõikide võistlusnumbrite vahel loositi välja suusakotid.

Esmakordselt katsetati Palivere maratoni põhidistantsil ka vahefinišit, mis fikseeriti II ringi aegade põhjal. Vanusegrupi vahefiniši võitjad olid: Egert Ispert, Avo Kirsipuu, Kelly Klippberg ning Linda Pärnpuu. Neile oli välja pandud eriauhinnaks PowerBar’i süsivesikugeel ja spordibatoon koos kutsega Palivere X Suusamaratonile.

Märkimist väärib ka Heino Kuusik, kes sõitis kogu maratoni ainsana klassikalises tehnikas; temale lisaks oli üks klassika-kandidaat veel, kuid viimane vahetas viimasele ringile minnes jäätunud pidamisalaga suusad siiski uisusuuskade ja nendele vastava tehnika vastu.
Kõigile osalejatele olid suureks abiks kaasaelajad topeltlaskumise ja Pikajala tõusu vahelisel alal.

Esimest korda Palivere maratonide ajaloos oli ka 5 km pikkune minimaratoni sõit, millest võisid osa võtta kõik: nii lapsed kui täiskasvanud. Minimaratonil paremusjärjestust küll välja ei selgitatud, aga osalejate vahel loositi välja Holmenkol universaalmäärdeid. Soovijaile jagati suusakinnitusi suuskade paremaks transportimiseks ja hoidmiseks.

Suusaklubi Sula tänab kõiki osalejaid ning loodab, et Palivere IX Suusamaraton iseenesest ning kõik sellel välja pandud meened annavad indu juurde edaspidigi suusatamisega tegelemiseks või naasmaks mõnel teisel spordialal Palivere Terviseradadele.

Ajavõtmine ja sekretariaat: Palivere Spordiklubi ja Suusaklubi Sula

Loosiauhinnad pani välja: Hawaii Express
Spordigeelid ja spordijook joogipunktis: Hawaii Express
Joogipunkti teostajad: Palivere Aleviselts
Telk, välikäimla: Cramo
Helitehnika: Jalgrattaklubi Paralepa
Soe õlu: A le Coq
Meedia, reklaam: Lääne Elu