Kalender

Olümpiakomitee peasekretäriks sai Siim Sukles

EOK presidendi Neinar Seli sõnul oli konkursil mitmeid väga tugevaid juhtimise taustaga kandidaate. Konkursi käigus otsustas peasekretäri valimise komisjon teha ettepaneku kandideerida ka endisele kultuuriministeeriumi kantslerile Siim Suklesele.

“Siim Suklese kogemus suurte organisatsioonide juhtimisel ja teadmised Eesti spordimaastikust on ühed põhjalikumad. Eesti sport vajab uut hingamist, tööd on väga palju ja sellega tuleb kohe peale hakata, milleks ta on ka valmis,” ütles Seli.

“Kui esmaspäeval selle ettepanekuga minu poole pöörduti, siis võtsin paar päeva mõtlemisaega,” kommenteeris Sukles. “Neljapäevaks otsustasin, et saan oma teadmiste ja kogemustega kaasa aidata Eesti spordiliikumise arendamisele. Oma kogemusest tean, et Eesti sport ja Eesti Olümpiakomitee on üks paremini toimiv vabakond.”

Eelmine EOK peasekretär Toomas Tõnise lahkub ametist seoses EOK asepresidendiks määramisega.

Haapsalust pärit Sukles töötas aasta lõpuni kultuuriministeeriumi kantslerina. Kultuuriministeeriumis töötas ta 2001. aastast, algul asekantslerina ja aastast 2002 kantslerina. Sukles on mitme kultuuri- ja spordiasutuse nõukogu liige.