Läänlased Pandivere Talv 2013 rahvarallil ja osad Vasalemma jäärajal

Mõned päevad tagasi oli Delvis Tõkke veel haige, aga haiguse kiuste mindi rajale ja paar päeva tagasi tegi Marko otsuse, et stardivad sellel rallil mitte oma BMW-ga vaid hoopis esiveolise Volkswageniga. Kuna Volkaril pole ülemäära jõudu, siis ei käi tühja ja viib kohe edasi. See otsus oli õige, sest esiveoline auto hoidis paremini teel ja sai otse sõita mitte külg ees libiseda. Ralli korralduse ja katsetega jäädi rahule, kuna ei olnud selline šikaani ralli vaid looduslikest takistustest tehtud katsed (majad,kurvid jne). Kuna mossega sõidust oli hea kogemuste pagas all, siis selline nika nöka katse sobis ideaalselt. Osa katseid olid varemalt tuttavad nagu Simuna ja see tuli päris hästi välja. Päeva viimane katse oli mägede ja küngaste ning järve peal. Lõpuks saadi oma klassis tubli 2. koht ja üldarvestuses oldi 37. kohal.

Ekipaaž Ermo Jeedas / Indrek Kirss saavutasid ML arvestuses tubli 2. koha kaotades klassi võitjatele 0,9 sekundit ja olid üldarvestuse 15-ndad. Järgmine laupäeval saab hoo sisse sprindi sari Piirsalus toimuva sprindiga, mille korraldajad on Kiired ja Õlised ning siis kuu lõpus võetakse mõõtu jälle rahvaralli Hiiumaa rallil.

Osad läänlased võtsid mõõtu Vasalemmas karjääri jääle rajatud rajal, kus võistluse korraldajaks oli TTÜ Autospordiklubi. Läänlastest oli naistest kohal Helena Ungert, kes saavutas kolme naise seas esikoha. Tagaveo klassis oli osalejaid 15. Seal oli kolmas Reigo Kleemann,Madis Kruusma oli kaheksas ja Oliver Laug üheksas.