Kalender

Olari Nebokat sõidab Eesti parima mees-bowlarina Las Vegasesse QubicaAMF World Cupile

Eelmisel nädalavahetusel toimus Põlvas QubicaAMF World Cup’i valikvõistlus, mille võitjad sõidavad novembris esindama Eestit Las Vegasesse. World Cup lõppvõistlus toimub sel aastal juba 51. korda ning on bowlarite jaoks üks uhkemaid võistlusi. Näiteks 1997. aasta lõppvõistluse jaoks pandi bowlingurajad üles lausa Egiptuse Giza püramiidide vahele.

Olari Nebokat Põlvas

 

“Olin valikvõistluse eelvoorude järel alles viies ja mis tegi võistluse eriti keeruliseks, oli see et eelvooru punktid võeti kaasa finaalidesse. Minu tulemus eelvoorus oli kuue mänguga 1312 punkti (keskmine 218,7), esikohal Jaare Pentusel aga 1417. Finaalides mängiti kõigepealt 8 mängu, mille tulemusel asusin võistlust juhtima 49 punktiga,” sõnas 19aastane Olari Nebokat ja lisas: “Viskasin ka finaalvoorus enda rekordid viie, kuue, seitsme ja kaheksa mänguga. Hommikustel mängudel ei osanud oodatagi, et juhin peale 8-mängulist esimest finaalvooru, kuna vahemaa Jaare Pentusega oli üle 100 punkti.”

Finaalide teises voorus kohtus 4. koht 3. kohaga, nende võitja 2. kohaga ning nende võitja omakorda Olariga, mis tähendas seda, et Olaril oli juba kindlustatud QubicaAMF World Cup’i valikvõistluse 2. koht. Finaali vastaseks sattus Olarile hea sõber ja treeningukaaslane Kert Truus, kes oli 2010. aastal noorte Euroopa meister. Finaalis mängiti kahe võiduni ning Olari võitis mõlemad mängud (esimene mäng: Olari 236, Kert 218; teine mäng: Olari 238, Kert 221). Võistlus kuulus ühtlasi ka Eesti reitingusüsteemi, mille võistlust pole kunagi varem võitnud Olari. 

Ka eelmisel aastal käis World Cup’il Eestit esindamas Olari Nebokat, kuid tookord oli Olari 2. kohal ning sai lõppvõistlusele kuna toonane võitja (Vallo Lees Tartust) loobus. Olari jäi eelmisel aastal 82 mehe hulgas 35. kohale.

Naiste valikvõistluse võitis Piia Pearce, kes naistearvestuses Eestit esindama Las Vegasesse sõidab . Lõppvõistlus Las Vegases toimub 13. novembrist kuni 20. novembrini.

Lisainformatsioon: Olari Nebokat (5837 8817)