Kalender

Nõval võistlesid Lääne-Nigula osavallad

Lääne-Nigula osavaldade esimesed suvemängud toimusid 30. juulil Nõval. Kaheksast osavallast osales kuus, kõrvale jäid Martna ja Kullamaa. Noarootsit esindav sportlane sattus aga juhulikult võistluspaika, tegi sõudeergomeetril oma soorituse ja sellega sai Noarootsi oma osaluse kirja.

Ajakavas oli nii traditsioonilisi alasid  (võrkpall, tänavakorvpall, mälumäng) kui nõvakatele sobilikumaid ja huvitavad (nagu naisekandmise võistlus, Deere´i tõmme) alad. Huvitav ja pingeline oli Siilimäe ja Nõva võistluskeskuse vahel toimunud 3,3 km teatejooks.

Võistlusalad päevakavas lähtusid sellest, et haarata erinevaid vanusegruppe – lapsed said proovida aja peale läbida seiklusrada ja 60+ tõmbasid sõudeergomeetrit. Sõudeergomeeterit said ajale tõmmata ka kõik soovijad massialana. Massialana võisteldi ka discgolfis.

Nõva osavalla tiim võttis osa kõikidest aladest ning võitis esikoha 177 punktiga. Teiseks jäänud Taeblal kogunes kokku 144 punkti. Risti tuli kolmandaks 132 punktiga.

Järgmise suvemängude korraldamise  tõmbas loosiga Risti osavallavanem Rein Kruusmaa Ristile. Naljatamisi olgu öeldud, et osavallavanem kontrollis seejärel kõik teised lipikud üle põhjusega, et kas seal mitte igale neist polnud Risti nimi peale kirjutatud.

Nõva osavalla mängude korraldustiim eesotsas Peeter Kallasega tegi väga tubli töö. Ehk just nendest mängudest hakkab välja arenema sobiv mudel Läänemaa suve- ja talimängudeks. Aeg näitab.

Pildid mängudest Erkki Lass