Nõval selgitati Läänemaa meistrid orienteerumises

Septembri viimasel pühapäeval ehk 29. kuupäeval peeti Läänemaa lahtised meistrivõistlused orienteerumises, mis sellel aastal leidsid aset Nõval. Rajad planeeris ja märkis maastikule Aivar Leht.

Võistlusel osales 42 inimest, kes jagunesid 7 vanusklassi vahel. Võistluskalssid N-21, N-40, M-60 läbisid 5,2 km pikkuse raja, M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 6,7 km rajal ning MN16 ja N-60 läbisid 2,3 km pikkuse raja.

Sellel aastal oli noorte osalejate osakaal viimaste aastate madalaim. M-14 klassis oli kaks võistlejat ning kohad jagunesid järgmiselt:  Siim Pello saavutas esimese koha ajaga  00:21:40 ning teise koha Kaur Nellis (+05:25). Tüdrukutest oli ainult üks osaleja, N-14 klassis, Karen Loorens, kes orienteerus ajale 00:21:27.

M-21 võistlusklassis oli üle pika aja rohkelt osalejaid ja konkurents tänu sellele tihe. Meistritiitliga pälviti Anti Sulavee kelle aeg oli 00:38:42, teise koha saavutas Alo Säkk (+04:12) ning kolmanda Meelis Laurimaa (+09:19).

N-21 klassi kolmikvõit tuli läänlastele. Meistritiitliga pälviti Getter Säär ajaga 00:49:48, teise koha saavutas Kaja Loorens (+03:43) ja kolmanda Grete Kindel (+04:34).

M-40 klassis võitis esimese koha Meelis Merenäkk ajaga 00:44:17, teise koha Martin Aunin (+02:59) ning kolmanda koha Raivo Pellja (+04:35).

N-40 klassis saavutas esimese koha Maari Idnurm ajaga 00:54:43, teise läänlane Marika Meister (+00:41) ja kolmanda Anu Poopuu (+01:15).

Ka M-60 klassis oli üle pika aja arvukalt osalejaid. Esimesele kohale orienteerus Jüri Rokko ajaga 00:41:25, Oleg Podlipski teisele kohale (+06:54), Peep Koppel kolmandale kohale (+09:54).

Kui hommikul sadas vihma, siis võistluse alguseks tuli päike välja, mis muutis osalejate tujud vägagi rõõmsaks. Nõva metsad on alati meeldiv keskkond orienteerumiseks, eriti kui need on sügisvärvides ja vahelduvad merevaadetega.