Kalender

Noorte jalgpallimeistrivõistlustel mängib kuus Läänemaa võistkonda

Peatselt on aeg nii kaugel, et võistlustulle astuvad ka Läänemaa noored jalgpallurid. Käesoleva aasta noorte esivõistlustest võtavad osa kahe klubi kuus võistkonda. Läänemaa Jalgpalliklubi on esindatud nelja ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kahe vanuserühmaga.

Milliste tunnetega, milliste eesmärkidega meie treenerid uueks hooajaks valmis on?

Läänemaa Jalgpalliklubi noortetreener Mart Pulst viib mängima tervelt kolm vanuserühma. See on esiteks treenerile suur koormus laeva õigel kursil hoida. Mart Pulst ootab hooaega huviga. Kõige nooremad poisid E1(2004-2005) poistele on seatud eesmärk pääseda oma grupis esikolmikusse, ehk eelmise aasta grupi viies koht üle mängida. Kõik märgid seda treeneri sõnul näitavad.

„Oleme saaliturniiride põhjal leidnud kindluse ja poiste areng on olnud märgatav“ tõdeb treener.

Veel toob treener esile selle, et Haapsalu lähedaste maakoolidega hea suhe, on trenni toonud poisse juurde ja see on väga tähtis. Valik on parem. Peamine on anda kõigile mänguaega.

Järgmine vanusegrupp D2 (2002-2003 sündinud) poisid mängivad viimast aastat väikesel väljakul ja see hooaeg ongi eesmärgiline harjutamine tulevaks, 2015. aastaks, kui hakatakse mängima suurel väljakul.

Treener ootab poistelt küpsemat mängu, kui eelmisel hooajal ja loodab paarilt poisilt tõestust arenguhüppele. Probleeme on olnud kaitsemängijatega, kes on olnud haiged, kuid mängud peavad näitama, kuidas aasta möödub.

Mart Pulsti kolmas noorte võistkond C2 (2001-2002 sündinud) poisid mängivad esimest aastat suurel väljakul ja see veel vajab õppimist.

Positsioonid hakkavad alles välja kujunema ja eelkõige on väravavahi koht see, mis vajab lahendamist. Mängitakse ju suurte väravatega. Eelmine hooaeg ebaõnnestus ja seeläbi ootab treener paremat mängu. Taas toob ta esile maakoolid.

“Ridala, Palivere, Oru koolide lapsed annavad suure panuse Läänemaa JK noortevõistkondade töösse,” ütles Mart Pulst.

Suure murena võtab treener Pulst kokku talvised treeningtingimused, kui puudust suurest saalist ja see läbi hindab ta ettevalmistust kolmega.

Läänemaa Jalgpalliklubi treener Aavo Tomingas jätkab B2 (1999-2000 sündinud) poistega teise liiga läänetsoonis, kus eelmisel aastal oldi teised.

Eesmärk on liiga võita ja selleks on olemas mängijad ja mängijatel vastav kvaliteet.

„Muidugi tahame esikohta, see on meie eesmärk,” õtles treener Aavo Tomingas.

Võistkond on palju aastaid ühtsena Eesti noorte meistrivõistlustel mänginud ja koostöö peaks olema korralik.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi läheb meistrivõistlustele kahe võistkonnaga.

Poisid D2 (2003-2004 sündinud) on aastaid koos mänginud võistkond. Käidud on palju koos turniiridel ja ettevalmistuseks kuuluvad ka peatselt algavad treeningmängud.

Lõuna-Läänemaa JK võistkond koosneb Lihula, Virtsu, Lõpe kooli mängijatest. Väikene maakoht on haaranud oma töösse kõik piirkonna jalgpalli mängida tahtvad poisid. Valik on küll mitte kõige suurem, kuid kõik poisid on suurt tahtmist täis ja esimene aasta Eesti meistrivõistlustel tuleb huvitav.

Treener Jaanus Getreu tahab kõigile osalejatele anda võrdselt mänguaega ja eesmärgiks on südamest tulev suur tahe.

Ka tüdrukutega on treener Jaanus Getreu õpilased esindatud. Tüdrukute C (2000-2001 sündinud) klassi võistkond on väga perspektiivikas ja esimene aasta on proovikiviks, kuidas psühholoogiliselt vastu peetakse. Samuti on tähtis hoiduda vigastustest.

Meie maakonna laste mängud algavad aprilli alguses.

Jaanus Getreu, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi