Kalender

Noarootsi kool võitis Eesti Koolispordi Liidu jalgpallivõistlustel kaks medalit

Tütarlapsed 6.-9. klassi meistriliigas panid oma paremuse maksma Viljandis. Meie maakonda esindasid selle aasta meister Lihula gümnaasium (tr Jaanus Getreu) ja hõbedane Taebla gümnaasium (tr Karol Tsarnetski). Võimetekohaselt mängiti ka finaalturniiril. Alagrupist mõlemal koolil medalimängudeni saada ei õnnestunud, kuid kahe kooli teed ristusid 7.-8. koha mängus. Lihula tüdrukud said 2:0 võidu ja sellega 7. koha, Taebla kohaks jäi 8. Võistkondade parimad olid vastavalt Regle Kurnim ja Deanne Poks.

Sama vanad poisid pidasid meistriliiga finaalturniiri Põlvas, kus oli kohal 16 Eesti parimat kooli. Läänemaad esindas Lihula gümnaasium (tr Jaanus Getreu) ja tegi seda südilt. Alagrupis võidu, viigi ja kaotuse saanud kool ei saanud vastu sportlikule õnnele ja pidi napilt medalimängudelt eemale jääma. Kohtadele 9-12 kaotati Salme koolile, kuid võideti Ülenurme gümnaasiumi. Tasuks 10. koht. Parimaks mängijaks tunnistati Kristjan Kadakas.

Meie maakonnast oli esindatud kool ka rahvaliiga meistrivõistlustel. Rahvaliiga on võistlus, kus tohivad osaleda koolid, kelle koosseisu ei kuulu Eesti jalgpalli Liidu litsentsiga noormängijaid. Meie maakonda esindas nii 6.-9. klassi kui ka 10.-12. klassi arvestuses Noarootsi kool / gümnaasium. See, millega Silver Schönbergi hoolealused hakkama said, on kindlasti Läänemaa koolijalgpalliajalugu. Rohkem saalihoki ja võrkpallikoolina tuntud Noarootsi näitas, et maakoolides mängitakse ja tulebki mängida kõiki sportmänge.

Nooremas vanusegrupis Valtus said Noarootsi poisid alagrupis kolm viiki ja kaks võitu ja tagasid koha poolfinaalis. Õpetaja sõnul olid need viigid samuti võidumaitselised. Poolfinaalis võideti penaltidega Tapa gümnaasiumi ja finaalis tuli vastu võtta dramaatiline 0:1 kaotus Maardult. Teine koht on aga väga hea saavutus ja kiitust väärt. Võistkond: Erki Mitman, Kristjan Rzdestvenski, Joosep Vaikre, Reiko Kuulman, Sander Kisler, Martin Mutso, Ove Lleisovnieks, Aleksander Tomingas. Parim mängija oli Erki Mitman, kes lõi 7 väravat.

Gümnaasiumide ehk siis 10.-12. klasside arvestuses Paides peetud turniiril tegi taas lausa imeturniiri seesama Noarootsi gümnaasium. 16 võistkonna konkurentsis jõuti alagrupist veerandfinaali nelja punktiga. Edasi pääseti võidule ja ka meistritiitlini ainult penaltiseeriate kaudu. Kõigepealt alistati Kohila gümnaasium, poolfinaalis Paide ühisgümnaasium ja siis kuldmedalid otsustavas kohtumises Viljandi gümnaasium. Õpetaja Silver Schönberg oli üliõnnelik ja kiitis nii nooremaid kui ka vanemaastme poisse: “Olen uhke oma poiste üle!” Noarootsi võitjameeskond: Kristjan Niibon, Robert Sesmin, Erki Mitman, Toomas Joa, Kenert Kaarma, Allar Jõulu, Riigo Kärner, Kristjan Pille, Al Erich Laanet, Vladislav Venediktov. Parim mängija oli Toomas Joa.

Selle loo juures on paslik heita pilk aastate taha. Võtame selle sajandi ja näeme, et meie Läänemaa koolid on Eesti Koolispordi Liidu jalgpalli meistrivõistlustel võitnud tervelt 14 medalit! Seda on suutnud seitse Läänemaa kooli. Kõige rohkem medaleid (6) on võitnud Lihula gümnaasiumi lapsed, Noarootsi ja Virtsu kool on võitnud 2 ja Haapsalu Wiedemanni, Haapsalu gümnaasium, Risti põhikool ja Taebla gümnaasium on võitnud ühe medali. Aga õppeaasta alles kestab ja võimalused on kõigil olemas. See kõik näitab koolides tehtavat head jalgpallitööd.

 Jaanus Getreu