Läänemaa Kabeklubi tegemised

Märtsi kuus käisid meie noored Laagri kooli lahtistel meistrivõistlustel, kus saadi vanemas vanuseklassis(1999a.)  kaks teist ja üks kolmas koht. Merlin Murumäe (Taebla Gümnaasiumist) ja Dan Taidla (Uuemõisa Algkoolist) võitsid teised kohad ja Ants Lobjakas (Haapsalu Gümnaasiumist) kolmanda koha. Keskmises vanuseklassis(2001a.) tüdrukud tõid koju kõik kolm esikohta, Leanika Pärna ja Reelika Pärna ( Taebla Gümnaasiumist) võitsid esimese ja teise koha ja Andra Reidla (Uuemõisa Algkoolist)  ning Martin Pärna poistest (Taebla Gümnaasiumist) kolmanda koha.

Aprillis käisme mängimas Nõmme Kabeklubis Üle Eestilisel I klassi õpilaste kabeturniiril ” Kevad 2013″ rahvusvahelises kabes, kus Haapsalu Gümnaasiumi tüdruk Caroline Samorajev tuli 9.kohale ja Hugo Juurik poistest 11. kohale.

Aprillis toimusid ka Eesti Meistrivõistlused kadettidele rahvusvahelises kabes, tüdrukutest tuli Ketlin Õunap(Haapsalu Gümnaasiumist)  7. kohale ja poistest Dan Taidla(Uuuemõisa Algkoolist)  12. kohale.
 Mai kuus käis meie möödunud aasta Eesti meister kiirkabes, Marina Ivanovitš kätt ja mõtteteravust proovimas välkkabes (mõtteaeg 5 minutit partiile ), savutades 7. koha.

Juunikuus käisid meie tublimad kabetajad Tuksi spordilaagris, kust me võtsime kaasa peale kabealaste tarkuste, head mälestused toredatest noortest kasvatajatest, kes tutvustasid meie lastele programmi “Sport on lahe” raames erinevaid sportmänge, kõigile jäid meelde toredad kokatädid,kes jälgisid et ka kõige väiksemad lapsed saaks söönuks. Kõige popim ühiskondlik toimkond oli laudade katmine. Toredad olid õhtused peod Tallinna breigikooli laste eestvedamisel, kes näitasid meile oma oskusi ja õpetasid meile rütmitantse.

Meie omalt poolt korraldasime Tuksi laagri esivõistlused kabes, millest võttis osa 25 last. Esikoha võitis Dan Taidla (Uuuemõisa Algkool), 2.koht Jan Jeeberg (Haapsalu Algkool), 3.koht Morten Saar (Haapsalu Gümnaasium). Kuna kabemäng osutus üheks populaarsemaks õhtuseks  mänguks, kinkisime laagrile kabelaudu ja nuppe, mida järgnevad laagrilapsed aktiivselt kasutasid. Täname laagriülemat Kristi Märki, kes oma hoolitsuse ja noorusliku energiaga võitis laste südamed.

Juuli kuus käisid meie naised pöördkabe (äraandmine) Eesti Meistrivõistlustel, kus Marina Ivanovitš tuli 6.kohale ja Viive Pärna 8.kohale. Eesti Meistrivõstlustel Inglise kabes (tagasi võtta ei tohi) tuli Marina Ivanovitš 7. kohale.

Kätte on jõudnud uus kooliaasta, uued koolid oma uute nimedega. Kaberingid töötavad Haapsalu Põhikoolis ja Uuemõisa Algkoolis.

Septembrikuus käisid meie kabetajad  minikadettide  Eesti Meistrivõistlustel 64. ruudulises kabes, poistest võitis 5.koha Morten Saar. Tubli saavutus sportlaselt, kelle lemmikala on jalgpall. Ka mõttesportlane peab omama head füüsilist ettevalmistust, kes kontrollib oma närve ja on suuteline mitu tundi pingsalt laua taga mõelda. 10. kohale tuli Dan Taidla, mõlemad noored õpivad Haapsalu Põhikoolis. Tüdrukutest tuli 7. kohale Pärna Leanika (Taebla Gümnaasiumist).

Septembris toimus  Polina Sergi IV mälestusturniir, kus osalesid ka külalised teistest vabariigi kabeklubidest. Võistlustest võttis osa 12 tütarlast ja 6 naist. Võõrustajatel oli välja pandud Polina aukirjad, medalid, pildid mis kajastasid tema pikaajalist kabetegevust. Võistlused avas tema tütar Valentina Ilumäe, võistlejatele pakuti kohvi ja nad tutvusid väljapanekutega.
Esimese kolmele kohale tulid suurmeistri paberitega naised jättes neljandaks meie Marina Ivanovitši. Auväärsele 5.kohale tuli meie noorkabetaja Ketlin Õunap, kes võitis   Läänemaa kabetajat Viive Pärna ja suutis viiki mängida meie esinumbriga Marina Ivanovitšiga. Avaldame ka esikolmiku nimed: 1. koht Marika Azojan, 2. koht Kaari Vainonen, 3.koht Piret Viirma. Kaire Lepp 1.koht ja Nicole Balta 2. koht, meie Uuemõisa Algkooli tüdruk Andra Reidla jagas 3. kohta Liina Kasega. Vanemas vanusegrupis jäid meie tüdrukud Leana Pärna ja Merlin Murumäe (Taebla Gümnaasiumist) 4. kohta jagama. Võitis Anneli Trees (Tallinnast).

Oktoobri kuus toimus Uno L intsi IV mälestusturniir, millest võttis osa 33 kabetajat, 21 noort ja 12 täiskasvanut. Kauaegse spordijuhi auks oli välja pandud mälestusstend, kus külalised tutvusid tema tulemustega spordis ja töös. Hiiumaa suurmeistrid vennad Ristid mäletasid kuidas Haapsalu ja Hiiumaa kabetajate vahel peeti võistlust 10 laual, mida korraldas ja mängis kaasa Uno Lints. Suurte turniiri võitis Hiiumaa meister Raivo Rist jättes teiseks Arvo Risti ja kolmandaks Kaari Vainoneni.Meie parim oli Marina Ivanovitš 5. kohaga ja 6. kohta jagasid meie mehed Mati Paas ja Renee Pajuste. Vanemas vanusegrupis tulid Eesti meistrid Anneli Trees (võitis kõiki)ja Kaire Sepp 1. ja 2.ks. III kohale tuli Morten Saar võites Dan Taidlat , kes jäi 4ks. Nooremas vanusegrupis võitis eesti meister Liina Kask esikoha, tubli mänguga tuli teiseks Kert Kallas (Haapsalu Põhikool) ja kolmandaks Jaagup Eks (Uuuemõisa Algkoolist) ning 4.ks Andra Reidla (Uuemõisa Algkool).

Rõõmsaid kohtumisi ruudulise laua taga, 2.novembril, Haapsalu linna Meistrivõistlustel.