Kalender

Naistepäeva juubeliturniiri võitis Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi

 

Alates esimesest kuni nüüdse viienda turniirini on naistepäevaturniiril osalenud 27 võistkonda 13 eri jalgpalliklubist. Aastate jooksul on Lihulat külastanud valitsevad naiste Eesti meistrid, paljud kõrge kvaliteediga naiskonnad. Kõige tähtsam on see, et ettevõtmine on leidnud kindla koha naiskondade võistluskalendris ja alati on turniirid olnud äärmiselt huvitavad ja mängud kõrge kvaliteediga.

Kõik viis turniiri on andnud ka erinevad võitjad, seegi näitab, kui võrdsete naiskondadega on tegemist olnud. Naistepäevaturniiride võidukarika on saanud pea kohale tõsta EVL Raplamaa, SK 10 Premium, Tallinna Kalev, FC Kuressaare ja juubelituniiri võiduga lisandus auväärsesse seltskonda Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. 

Võitja tuli turniiri ajaloos esimest korda selgitada välja penaltidega. Finaal Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja FC Kuressaare naiskonna vahel oli ülihuvitav. Kodunaiskond läks aasta Saksamaal FC Kollnaus mänginud Sandra Pärnpuu väravast 1:0 juhtima. Kuid vaprad saarepiigad suutsid 1 minut enne mängu lõppu viigistada. Penaltid!

Siin sai otsustavaks Lõuna-Läänemaa JK väravavahi, Eesti noortekoondislase Karina Korki üks tõrje ja klubi teiste lööjate ülim kindlus: 3:2 penaltivõit ja 5. naistepäevaturniiri esikoht!

Võitjad olid: Karina Kork, Kai Simpson, Maarja Jalakas, Elise Ojap, Anni Ratas, Sandra Pärnpuu, Karis Üksvärav, Karmel Üksvärav, Riina Kopti. Võistkonnas mängivad Lihula gümnaasiumis ja Kullamaa keskkoolis õppivad neiud.

Pronksmedalid võitis FC Tartu-Ülenurme.

Kõikidest osalenud naiskondadest sooviksin kiita eraldi Taebla SK (treener Karol Tsarnestski) naiskonda, tegu on alles põhikoolis õppivate ja hoolsalt treenivate tütarlastega.

Turniiri parimaks väravavahiks tunnistati Karina Kork ja parimaks mängijaks Liisi Salong FC Kuressaarest.
Klubi tänab kõiki abistajaid, kes juubeliturniiri õnnestumisel kaasa aitasid.

 

Jaanus Getreu