Nädalavahetusel toimusid Läänemaa meistrivõistlused orienteerumises

9. oktoobril, jahedast sügisesest pühapäevast hoolimata, peeti Läänemaa meistrivõistlused orienteerumises, mis sellel aastal leidis aset Piirsalus, endise raketibaasi ümbruses.

Võistlusel osales 48 inimest.Võistlejad jagunesid 9 vanusklassi vahel. Võistlusklassid N-21, N-40, M-60 läbisid 4,8 km pikkuse raja, M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 6,3 km rajal ning MN-14, MN-16 ja N-60 läbisid 2,7 km pikkuse raja. Kõige nooremad panid ennast proovile nöörirajal.

M-14 klassi esimese koha sai Alvar Nikkel ajaga 00:40:16, teise koha Samuel Kastepõld (+02:32) ning kolmandat kohta jäid jagama  Joosep Michels (+18:19) ja Hugo Noormets (+18:19). Seega nelikvõit läks seekord Metsküla Algkooli noortele sportlastele. M-16 klassis oli üks osaleja Kenet Tõkke, kes läbis raja ajaga 00:39:01, kuid kellele vastavalt võistlusreeglitele meistritiitlit ei omistatud.

N-14 klassis saavutas esimese koha Claudia Birk ajaga 00:40:20, teiseks jäi Mia-Mai Muru  (+06:47) ning kolmandaks Laura Ulm (+12:47).

M-21 võistlusklassis pälviti meistritiitliga taaskord Jaan Kostjukov kelle aeg oli 00:55:28, teise Neeme Kalda (+04:06) ning kolmanda kohaga Ivo Muru (+45:08).

N-21 võistlusklassis sai esimese koha taaskord Erika Kalda ajaga 00:51:31, teise Katrin Lehtpuu (+28:51) ja kolmanda koha Kertu Kaljuveer (+34:29).

M-40 klassis võitis esimese koha jällegi Aivar Leht ajaga 00:57:13, teise koha Tarvi Viik (+20:32) ning kolmanda koha Toivo Birk (+29:43).

14671312_1272788629400442_2899961618989967360_n

N-40 klassis tuli esimesele kohale Ivi Õunapuu (pildil stardis) ajaga 01:01:58, teisele kohale Marika Meister (+07:49) ja kolmandale kohale Pille Kaisel (pildil stardis mustas dressis; +18:29).

M-60 klassis saavutas esimese koha Rein Hanstein ajaga 00:58:47, Peeter Viik  teise koha (+23:44), Mati Kallemets kolmanda koha (+34:22).

N-60 klassis oli kaks võistlejat, kellest esimese koha pälvis Helle Rennu ajaga 00:45:02 ning teise koha Reet Rohi (+12:33), vastavalt reeglitele ei antud ka selles klassis meistritiitlit välja.

Võistluse ajal oli käigus uus kaart ning maastik, mida varasemalt pole joostud. Osalejate hinnangul oli rada huvitav oma maastiku poolest, sest oli nii kaunist männimetsa, põnevat reljeefi kui ka endiseid raketibaasi aegseid varemeid.