Nädalavahetusel sai alguse Läänemaa meistrivõistluste autode jäärajasõidusari

Pühapäeval, 5. veebruaril toimus Österby sadamas 2017 aasta esimene etapp. Kohal oli 65 sõitjat 9 võistlusklassis. Läänlasi nendest 30.

Tegelt läks läänlastel päris hästi, poodiumikohti jäi koju parasjagu.

4WD klassis sai kolmanda koha Ain Laiverik. Ain oli ka ainuke, kes osales 4WD-sport klassis ja muidugi esimene koht. Esiveos olid kohal kiired KR Racingu mehed ja neile andis tubli lahingu Marko Kukuškin kes sai Valmar Gildeni (läänlane), Eero Labotkini järgi 3 koha. Teiste läänlaste kohad:  Rico Rodi 5.,Jako Allika 7.,Kaido Märss 11. ja Cärolyn Soidla 14. koht.

Tagavedus olid stardis 6 läänlast ja parim Raino Kleemann 2., Marko Kukuškin 3.,Kalle Kruusma 5.,Martin Jaanus 6.,Bruno Jakobi ja Andres Kruusma 11. koht.

SU klass algus oli läänlastel hea kui esimeses voorus oli Martin Jaanus 1. ja Kalle Kruusma 2. kohal. Lõpuks olid läänlased vastalt Kalle Kruusma 3.,Martin Jaanus 4.,Andres Kruusma 5.,Egert Jakobi 7. ja Bruno Jakobi 8. koht.

Naiste klassis oli kohal 2 võistlejat ja siin võttis oma paremuse Cärolyn Soidla teise noorukese Britta-Mai Martini ees, mõlemad tüdrukud harjutasid laupäeval jää sõitu.

Noorte klassis olid läänlased Jako Allika 2.,Marcus-Indrek Simmer 4. ja Cärolyn Soidla 5. koht.

Veteranidest olid kohal seekord Valter Puda, Toomas Lemberg ja Hillar Kruusma ning sellises järjekorras nad ka lõpetasid.

2WD sportklassis oli läänlasi 3 ja võitis läänlane Rico Rodi, Egert Jakobi 4. ja Kalle Kruusma 5. kohal.

Kui vähegi ilma lubab siis on juba 2 ja 3 etapp plaanis tuleval nädalavahetusel 11 ja 12 veebruaril,kuhu osalejate registreerimine algab esmaspäeval 6. veebruaril.