Kalender

Meistritiitlid Läänemaale suusa- ja talitriatlonihooaja lõpetuseks Jõulumäelt

Talitriatloni Eesti 2017 aasta meistrivõistlused peeti Jõulumäe ümbruse metsa- ja kunstlumeradadel. Võistlus sobib suurepäraselt suusarajalt üleminekuks kevadistele jooksu- ja jalgrattavõistlustele, sest kavas oli jooksu-, jalgratta- ja suusadistantsid, mille pikkused varieerusid vastavalt võistlusklassidele. Esimene võistlusala jooks vastavalt 1,0 – 6,0 km, rattasõit 3,0 – 12,0 km ja suusatamine 1,6 – 9,0 km.

Suusaklubi Sula oli esindatud viie võistlejaga Argo Raie noormeeste A klassis, naiste eliitklassis Jaanika Paalmäe, M40 klassis Tarvi Viik, M60 klassis Juhan Lukk ja M70 klassis Mati Kallemets. Toimus kolm starti –  esimesena noored, siis harrastajad ja veteranid ning viimane start eliit- ja põhiklassid.

Tutvusime kerge sõrgiga jooksurajaga, mis tundus päris karm ja pikk tõus Jõulumäele võttis hinge kinni. Järgmiseks tutvus 3,0 km rattarajaga, millel üks väike põndak enne lõpukoridori, seega korralik soojendus enne starti tehtud. Stardi eelselt korraldajalt veidi raja- ja vahetusalainfot ning harrastajate ja veteranide klassi võistlejad lähetati jooksuetapile. Juba esimesel ringi tõus Jõulumäele venitas võistlejaterivi pikaks. Võtsime jooksu rahulikult ja ei läinud alguse kiirendusega kaasa ning peagi hakkasid kaasvõistlejad selg ees vastu tulema ja teise ringi Jõulumäe tõusul olin ka Jussile järgi jõudnud ning koos oli kergem tempot hoida. Järgnes ratta etapp, milles olime jalatsivahetusest loobunud ja rattaetapi alguse põndakule järnes järsk kurv vasakule, kus pidurdasin hoogu liialt maha ning vahe eelnevate võistlejatega suurenes. Rattavahetuse järgi tuli suusaetapp, kuigi suusasaapa jalga saamisega oli mõningaid probleeme (pea minut kauem kui Tehvandil EM-il), siis suusarajal ärakukkumist ei tulnud. Vaatamata pehmele vesisele kunstlume suusarajale oli lipe väga hea ja vahe eelnevate võistlejatega vähenes kiiresti kuid enne saabus 4,5 km suusaetapi lõpujoon.

Viimase naiste/meeste eliit- ja põhiklasside võistlusele saab kaasa elada Kadri video põhjal: https://www.facebook.com/kadri.lukk?fref=ts

Tulemuseks kolm meistritiitlit talitriatloni 2017 Eesti meistrivõistlustelt Läänemaa Suusaklubi Sula  võistlejatele Argo Raie noormeeste A klassis, Jaanika Paalmäe naiste eliit klassis ja Mati Kallemets mehed M70 klassis. Tugevas konkurentsis vastavalt meeste M40 klassis Tarvi Viik ja M60 klassis Juhan Lukk saavutasid  mõlemad neljandad kohad ning  Juhan Lukk M60 klassi pronksmedali kohast jäi lahutama 33 sekundit.

Erilised tänud Kadrile talitriatloni Eesti meistrivõistluste asjakohase video eest, mis aitab meenutada füüsiliselt raskel võistlusrajal kogetud emotsioone. Tänud Reneele järjekordselt superlibisemisega suuskade ettevalmistamise eest. Tänud Jussile, kes raskel tehnilisel jooksurajal kolm korda üle Jõulumäe aitas vedada.

Tulemused: http://www.triatlon.ee/upload/fck/2017joulumaetalitriatlonag.pdf

Kirja pani:
Mati Kallemets

Pildid Kadri ja Tiiu Lukk