Meie noorkergejõustiklaste edukad stardid Pärnus

Pärnus toimusid aasta eelviimasel päeval Karel Leetsaare X mälestusvõistlused. Läänemaa Kergejõustikuklubi ja Haapsalu Kergejõustikuklubi noorsportlased võistlesid seal väga edukalt.

Haapsalu KJK noori oli stardis seitse.

Kõrgushüppes, ehk võistluse peaalal, mis varalahkunud Karel Leetsaare põhialaks oligi, näitasid Haapsalu KJK noored väga häid tulemusi.

Naiste kõrgushüppes saavutasid kaks Läänemaa tüdrukut väga korralikud isiklikud rekordid. 14 aastane Annabel Moor saavutas tulemuseks 1.56, mis andis 5.koha. Tütarlaste U16 vanusegrupis oli ta sellega aga kindlalt parim. 12 aastane Emma Kathrina Hein (pildil. Foto ERR) suutis aga hüpata oma vanuseklassi uue Läänemaa rekordi. Uued rekordnumbrid on 1.53! Kokku andis see 2017 aasta TV 10-olümpiastardi finaalivõitjale 8.koha ja U14 arvestuses muidugi võidu.

Tublid olid ka U16 vanuseklassi võistleja, 14 aastane Keity-Liina Kallas, kes ületas 1.50 ja U14 sportlane, 12 aastane Kleer Jaani, kellele märgiti 1.45. Keity-Liina oli oma vanuses neljas ja Kleer saavutas kolmanda koha.

Ka 60 meetri sprindis startisid hästi kõrgust hüpanud tüdrukud. Keity-Liina Kallas saavutas oma isikliku rekordilähedase aja-8.57 ja jäi esimesena finaalist välja, olles Tütarlaste U16 vanuseklassis seitsmes. U14 tüdrukute jooksus , kus oli stardis lausa 23 võistlejat, tegi päeva teise iskliku rekordi Emma Kathrina Hein. Tema ajaks mõõdeti 8.77. Kokku andis see 10.koha.

Haapsalu KJK võistlejatest saavutas sprindis aga parima koha U18 võistleja, 17 aastane Anna-Maria Vjazemski, kes pääses finaali eeljooksu 8.35-ga, finaalis tuli ajaks 8.43. See andis võistluste pronksmedali!

Tütarlaste U16 vanusegrupis mahtus esikuuikusse Annabel Moor, kellele tuli kuues koht tulemusega 9.16.

Eesti omavanuste parim kuulitõukaja 17 aastane Kevin Sakson tõi klubile aga võidu U18 kuulitõukes. Kümme päeva varem 19.22 tõuganud ja Eesti omavanuste rekordile vaid 22 cm kaotav Kevin oli ennem võistlust väge täis. Igat katset läks ta väga keskendunult tegema. Parimaks jäi seekord 18.31, millest aga piisas võidust. Olgu mainitud, et kuulitõukes, nii naistele, kui meestele toimus võistlus nn Türi süsteemis, kus sportlane tõukab oma vanuseklassile vastavat kuuli.

Läänemaa Kergejõustikuklubi värve esindasid Pärnus kolm Lihula ja Virtsu Kooli sportlast. Kolm kergejõustiklast võitsid ka kõik viiendad kohad! Parimad tulemsued tulid 60 meetri sprindis. 10 aastane Keiro Ristikivi jooksis Poiste U12 eeljooksus isikliku rekordi 9.52 ja pääses finaali. Finaalis tuli sama masti aega, 9.55 ja kokku tubli viies koht. Keiro õde, Tütarlaste U18 vanuserühmas võistlev 16 aastane Kerli Ristikivi parandas teist võistlust järjest oma rekordit. Eeljooksus tuli ajaks 8.65, mis viis neiu samuti finaali. Finaalis joostud 8.71 andis viienda koha.

Kuulitõukes esines stabiilselt 15 aastane Kristiina Kukk, kellel andis tulemus 9.25 Tütarlaste U16 vanusegrupis samuti viienda koha.