Kalender

Massus toimus koos Eesti koondislastega rannajalgpalliturniir

Lõuna-Läänemaa spordirahvale oli pühapäev taas ajalooline. Massus toimus siinse piirkonna ja ilmselt Eesti esimene laste rannajalgpalliturniir. Turniirid toimusid nii lastele, kui täiskasvanutele. Lisaks olid kohal neli Eesti koondise mängijat. Kogu üritust kajastas ka Eesti Rahvusringhääling.

 massuturniir

Midagi uut, midagi erilist.

Lõuna-Läänemaa ja Massu Mõis on aastaid meie oma piirkonna lastele pakkunud palju huvitavat. Lapsed on saanud mängida Massus toimunud Lastekaitsepäevaturniiridel, samuti Tere Kool nime kandvatel jalgpalliüritustel. Meie ühisüritused on alati pakkunud lastele sportimis ja vabaaja veetmisvõimalusi. Jalgpalliturniiril on esinenud isegi rockansambel. Kõiki turniire on külastanud Eesti rahvuskoondise mängijad.Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on oma tegevuses alati püüdnud mõelda lastele ja oma toetajate ja koostööpartneritega seda alati ka teinud. Meie jalgpalliklubi on käima lükanud isegi kuulitõukevõistluse. Sellel nädalavahetusel korraldasid kaks koostööpartnerit aga hoopis midagi uut. Massu Mõisa hobustekoplis toimus esmakordselt siinkandis ja ilmselt Eesti esimene laste rannajalgpalliturniir. Väga korralikul liivaväljakul mängisid noorteturniiril ja meesteturniiril kokku kaheksa võistkonda. Eelkõige oli mõte pakkuda just sellist huvitavat üritust oma piirkonna lastele ja jalgpalliklubidele. Kuid lasteturniiril osalesid ka Haapsalu noored jalgpallurid, lapsevanematest treenerite juhendamisel. See kõik tagas korraliku ja fantastilise rannajalgpalliturniiri.

Päev algas koolitusega.

Päeva aukülaisteks olid Eesti rannajalgpallikoondise mängijad, kes viisid meie noortele läbi põhjaliku rannajalgpalli koolituse-reeglitest, kuni harjutusteni välja. Priit Mäeorg, kes kunagi jalgpalliga just Lõuna-Läänemaa JK-s alustas oli endaga kaasa toonud Indrek Palmi, Aleksander Saharovi ja Andreas Aniko. Lapsed kuulasid tähelepanelikult ja tegid kõik nõutud harjutused lustiga kaasa.. Koolitusest said osa ka treenerid ja lapsevanemad, seega väga vajalik osa toredast jalgpallipäevast. Pärast koolituse lõppu kinkisid koondisemängijad oma vormid turniiri korraldajatele, kes nad hiljem noortevõistkondade loosirattasse panid.

Turniirid huvitavad, esimesed kogemused positiivsed.

Noorteturniiril mängisid Lõuna-Läänemaa JK, Läänemaa JK, Virtsu ja Vatla. Kõik võistkonnad olid tublid. Esimesed liigutused rannajalgpallis olid teistsugused, kuid kõik harjusid kiiresti nii reeglite, kui liivas palliga jooksmisega ja mängud said tulised. Igas võistkonnas näidati poiste poolt häid sooritusi ja just ka selliseid, milliseid rannajalgpallis näebki. 10–12aastased poisid, kes tavajalgpallis tehnika omandanud, saavad üsna hästi hakkama ka rannajalgpallis. Meeste turniiril seevastu oli pall just õhus rohkem, kui maas, nii nagu selles pallimängus ongi. Meeste esituses võis näha ilusaid ja efektseid käärlööke ja hulga teisi ahhetama panevaid sooritusi. Oli näha, et kõik liival käinud nautisid täiega mängu. Täiesti uus spordiala oli võitnud jalgpallurite südamed.

massuturniir2

Esimesel rannajalgpalliturniiril olid teistest osavamad Lõuna-Läänemaa JK jalgpallurid, kes võitsid mõlemad, nii noorte, kui meesteturniiri. Noortest järgnesid Läänemaa JK, Virtsu ja Vatla. Täiskasvanutest Vatla, Virtsu ja Massu.
Võitjameeskondades mängisid: Marten Põld, Randy Põld, Markus Sõber, Andreo Polberg, Virgo Vallik, Herman Reinmaa, Mihkel Sibul, Kardo Roosma, Hugo Noormets, Reno Mark, Rocco Mõtt, Argo Mõtt, Kristjan Kadaks, Rivo Oosim, Simon Sülla, Egert Rassel, Heino Pärnpuu, Kevin-Reidar Bachaus, Ainar-Sten Junker, Hergo Vald.
Suur tänu: Massu Mõis, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Eesti Rahvusringhääling, Leelo Getreu, Lihula Tarbijate Ühistu, Taebla Auto, Priit Mäeorg, Andreas Aniko, Indrek Palm, Aleksander Saharaov, Eesti Jalgpalliliit, Kethy Õunpuu.

Jaanus Getreu