Kalender

Martna maadlusvõistlus pakkus põnevaid hetki matil


Fotol Martna mati korraldanud kohaliku spordiklubi eest võistles matil neli maadlejat, kellest kõik ka medali said. Pildil Hele Tamm, Harry Soo, Jaanis Soosaar, treener Tiit Seiton lapselapsega ja Kaisa Rämman. Foto: Martin Eek

Läänemaa maadlejad jätsid Martnas toimunud maadlusvõistlustel 14 medalikohta koju ning pakkusid pingelisi matše nii meeste- kui naistemaadluses.

Möödunud laupäeval toimunud “Martna XIV lahtised meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses” oli üheks oodatuimaks kohtumiseks Läänemaa poiste Jaanis Soosaare ja Raiko Uusi omavaheline matš. Martna ja Haapsalu poisid on varemgi kohtunud ning näiteks Eesti õpilaste meistrivõistlustel on Soosaar pidanud Uusile alla vanduma. Martna kaarhallis alustas Soosaar aga võitlust tuliselt, minnes punktidega juhtima. Seejärel aga eksis ning väga hea tunnetusega MK Dünamo poiss Uus võttis Martna mehe vahele ja viis ta silda. Soosaart päästis seljatamisest ainult ringist välja võitlemine. Pärast seda õppetundi kodumatil maadelnud Soosaar enam ei eksinud ning võttis väärika võidu 8:2.

Võistluste parima tehnikaga maadleja tiitli sai SK Tapa noor matimees Ats Pajula. Selle auhinna panid välja Eesti maadlusveteranid endise maadleja Kaido Antsve eestvedamisel. Traditsiooniliselt kinkis Martna kool pehme karu noorimale osalejale, kelleks oli seitsme aastane Mario Kaljola Tallinna maadlusklubist Nelson. Lisaks karule viis Kaljola koju ka oma kehakaalus võidetud kolmanda koha medali.

Võistlusel “Martna XIV lahtised meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses”, mis toimusid Martna kaarhallis 28.01.2017, osales seekord 62 võistlejat üheteistkümnest klubist. Kohal olid kõik kolm maakonna maadlusklubi Haapsalust, Lihulast ja Martnast, kõige kaugemalt sõitsid osalejad võistlema aga Valgast.

Tänu toetajatele ja abilistele kulgesid võistlused toredas õhkkonnas, kus oli  palju põnevust ja võitlust.

Läänlastest  saavutasid I koha:
Stefan-Lauri Mölder(RJK Leola)
Danila Boikov(MK Dünamo
Jaanis Soosaar(SK Martna)

Naistemaadluses: Hele Tamm(SK Martna)

II koha võitsid:
Charli Takk(RJK Leola)
Kevin Uspenski(MK Dünamo)
Raiko Uus(MK Dünamo)
Markus Sõber(RJK Leola)

Naistemaadluses:Kaisa Rämman(SK Martna)
Jana Viljak(RJK Leola)

III kohad:
Hugo Õunaid(MK Dünamo)
Mero Karmo Simson(MK Dünamo)
Harry Soo(SK Martna)

Naistemaadluses:Kristyn Pihelgas(RJK Leola)

Kirjutas Tiit Seiton, SK Martna maadlustreener