Kalender

Martna kooli I meistrivõistlused orienteerumises

 

15. mail toimusid Martna Põhikooli esimesed meistrivõistlused orienteerumises. Võistluse korraldas kaheksanda klassi õpilane Kaspar Valper oma loovtöö raames koostöös orienteerumisklubiga Okas. Kaspari abilisteks olid veel klassivend Kaarel Tamm, õpetaja Siiri Saks ning Peep Aedviir. Auhindadega toetasid üritust OÜ Särka Sport ja Tiit Seiton.

DSC_0231

Võistluspäev algas koolitusega, kus Maarika Leht tutvustas orienteerumise raudvara kooli esimesele ja teisele klassile ning Martna lasteaed Hiirepesa mudilastele. Peale vajalike teadmiste omandamist läbis iga väike spordihuviline nöörraja. Kõik said autasuks diplomi ja sooja kallistuse.

Seejärel algas põhivõistlus, millest võttis osa 38 Martna Põhikooli õpilast ja kaks õpetajat. Võisteldi kahe raskusastmega rajal: algklassid kergemal ning vanemad õpilased koos õpetajatega raskemal rajal. Rajad tundusid algajatele suhteliselt keerulised. Staažikamate orienteerujate jaoks, kellest nii mõnigi on tulnud Läänemaa meistriks, oli rada lihtne.

DSC_0356

Oma vanuseklasside parimad olid:

tüdrukutest- Ave-Liisa Aasmäe, Sonia Kurberg, Kadriin Lillelaid, Gertu-Liis Soosaar ja Sandra Sündeva;

poistest- Kert-Kristjan Peet, Marko Pukk, Sören Pent, Jaanis Soosaar ja Sander Saska.

Täiskasvanute arvestuses oli parim õpetaja Aili Seiton.

Võitjaid autasustati medalite ning diplomitega.

Ürituse organisaator Kaspar ise jäi toimunuga rahule, kuid tõdes, et rohkem tal plaanis samasugust võistlust korraldada esialgu pole.

Juhendaja Siiri Saks kiitis Kasparit ning ütles, et tänu meistrivõistluste korraldamisele muutus õpilane palju avatumaks ja julgemaks suhtlejaks, kuna pidi tegema koostööd paljude endale peaaegu tundmatute inimestega. Üldse olevat poiss nende mõne kuuga, mil ta võistlust ette valmistas, palju iseseisvamaks ja täiskasvanulikumaks muutunud.

Kaspari klassijuhataja õpetaja Seitoni sõnul oli üritus väga hästi organiseeritud, kuid järgmisel korral võiks sellist ettevõtmist korraldades rohkem tähelepanu pöörata liiklusohutusele. Samuti vihjas ta ka sellele, et kavatseb isegi edaspidi võimaluse korral orienteerumisega tegelema hakata.

Kokkuvõttes läks üritus igati korda ning nii mõnigi laps, kes varem orienteerumisega eriti kokku puutunud polnud, kaalus sellega tõsisemalt tegelema hakkamist. Meeleolu võistluspaigal oli kogu päeva vältel ülev. Jääb vaid loota, et meie 8. kl. õpilane Kaspar Valper pani oma võistlusega alguse uuele Martna Põhikooli traditsioonile- korraldada igal kevadel oma meistrivõistlused orienteerumises.

Pildigalerii leiab aadressilt http://bit.ly/1GcKvuW.

Andra Kerge, Martna Põhikooli 9. klassi õpilane