Markus Kõre võitis Eesti MV-lt hõbeda ja Annabel Moor pronksi

Eesti C-klassi MV-d kergejõustikus toimusid Võrus 23. Jaanuaril. Varem pole Eestis selles vanuseklassis meistrivõistlusi korraldatud. Läänemaa spordikooli kergejõustiklased olid väga edukad, võites 2 medalit.

markkus ja annabel
Pildil Markkus Kõre ja Annabel Moor. Foto Kaja Ladva

Tüdrukute teivashüpe oli sel aastal ajakavas samaaegselt kõrgushüppega, mis tekitas veidike raskusi keskendumisega, aga Annabel Moor sai sellega ilusti hakkama. Ta ületas esmalt teivashüppes 2.40 esimesel katsel ning võitis pronksmedali. Samal ajal sai ka kõrgushüppes üle 1.48 ning jäi napilt katsetega 6-ks. Maily Märss, kes sel aastal võistles endast aasta vanematega ületas teivashüppes 2.40 ning pidi leppima 4. kohaga, kuna sai selle kõrgusega hakkama alles 3-l katsel.

Keity-Liina Kallasel oli samuti raske valik. Mullu 600m jooksus Eesti TV 10 võitjaks tulnud, otsustas startida 600m jooksus, mis toimus samaaegselt kõrgushüppega. Keity-Liina saavutas 600m jooksus ajaga 1.53,88 5. koha. Väsimus segas siiski õige rütmiga hüppamist ning tulemusega 1.40 sai ta kõrgushüppes 8. koha 28 võistleja seas.

Poiste teivashüppes oli hoos Markus Kõre, kes ületas uue isikliku rekordiga kõrguse 2.50 ning võitis hõbemedali. Samal ajal toimunud kõrgushüppes oli ta 1.30-ga 8-s.

Teivashüppes 5. koha koha saanud Robin Särg pidi samuti selleks uue isikliku rekordi 2.30 hüppama. 800m jooksus oli Robin 10-s 2.46.76-ga. Tubli oli ka Sten Veski, kes endast aasta vanematega võisteldes oli kõrgushüppes 1.30-ga 9-s ja teivashüppes 1.85-ga 13-s.