Märjamaa VI rattamaratoni võitis Peeter Poopuu

märjamaa start
Märjamaa start. Fotod Fixus Sport Marimetsa Kapp

Lääne-Eesti maastikurattasari Fixus Sport Marimetsa Kapp sarja kuuluva Märjamaa VI rattamaratoni 42 kilomeetrise põhisõidu võitis Peeter Poopuu (pildil, Redbike / Hiieko) ajaga 1.33.03. Võitjale kaotas nelja sekundiga  Toomas Erikson (Redbike / Hiieko). Veel kaheksa sekundit hiljem lõpetas korra rajal kukkunud Mart Ojavee (Redbike). Redbike meeskonnale tõi nelikvõidu Kristo Sepp, kes lõpetas võitjast minuti jagu hiljem.

märjamaa võitja
Võitja.

Peeter Poopuu rääkis, et võitis suuresti tänu meeskonnale. Teise 21 kilomeetrise ringi alguses oli juhtgrupis üheksa meest. Poopuu sai juhtgrupil eest ära teise ringi alguses, kui ründas koos meeskonnakaaslaste Ojavee ja Eriksoniga. Neilt omakorda pääses Poopuu eest kilomeeter enne lõppu, kui ründas tehnilisel rajalõigul. „Oli selline nikerdamist nõudev rajalõik, mis mulle hästi sobis. Panin täiega ja vahe oligi sees,” ütles Poopuu. Võidumees lisas, et Märjamaa rada ongi temale sobilik, sest palju oli põrutava iseloomuga ja nikerdamist vajavaid lõike, kus Poopuu end teistest sõitjastest kindlamalt tunneb.

Märjamaa etapikorraldaja Ain Täpsi oli tänavuseks rattamaratoniks rada võrreldes mulluste aastatega pea poole võrra muutnud. Täpsi oli enda sõnul igavad ja tuultele avatud kruusalõigud asendanud oluliselt huvitavamate metsateedega.

Märjamaa rattamaratoni kiirem naine põhidistantsil oli üldarvestuses 118. kohaga lõpetanud Liis Grünberg (Porter Racing), kes sai ajaks 1.53,04. Grünberg oli parim naine ka Fixus Sport Marimetsa Kapi esimesel etapil Ruilas. Teise naisena veeres üle finišijoone Gerda Algre (Paralepa jalgrattaklubi), kaotades Grünbergile kolme minuti ja üheksa sekundiga. Kolmas oli Jaanika Lõiv (Rõuge Racing Team). Põhisõidu lõpetas 264 ratturit.

Lühikesel ehk 21 kilomeetri sõidu esikolmiku moodustasid täna M16 vanuseklassis ratturit. Võitis Rait Ärm (Porter Racing) ajaga 50,10. Teisena lõpetas Sten Lehemets (Viko) 50,52ga ja kolmas oli Rando Marten Evendi (Porter Racing).

Rait Ärm ütles finišis, et on võidu üle rõõmus. Enda sõnul sai Ärm konkurentidel eest tehnilisel metsateel paar kilomeetrit enne lõppu. Ärm oli kiirem kolm nädalat tagasi sõidetud Ruilas rattamaratonil.

Kiirem naine lühikesel võistlusmaal oli Liina Märtin (Costa Bicilleta) ajaga 56,46. Märtin lõpetas üldarvestuses kõrgel 16. kohal. Üldarvestuses vastavalt 28. ja 29. kohaga lõpetasid Agnes Kukk (Spordipartner) ja Maive Tummaltau (Redbike). Lühikese võistlusmaa lõpetas 214 vaprat rattaspordisõpra.

Enne põhi- ja lühisõitu peeti kaks lastesõitu ja üks tillusõit, kus pisipere sai ühe toreda võistluskogemuse võrra rikkamaks.

Märjamaa VI rattamaratonil osales koos tillu- ja lastesõitudega üle 600 rattaspordisõbra.

Fixus Sport Marimetsa Kapi jätkub 26. juunil Palivere XI rattamaratoniga.

Lääne-Eesti maastikurattasarja Fixus Sport Marimetsa Kapp peakorraldaja on Paralepa jalgrattaklubi.

E-post: kosk.kristjan@gmail.com

Fotol Märjamaa VI rattamaratoni start ja võitja Peeter Poopuu (nr 5). Foto: Fixus Sport Marimetsa Kapp.