Mägari poiss tuli Eesti meistriks

SEB maratonijooksu ajal selgitati ka 2015. a Eesti meistrid maratonijooksus. Eesti meistriks krooniti Sergei Tšerepannikov, kes on pärit Mägari külast Läänemaalt. Ta sai ajaks 2:23.48 parandades isikliku rekordit 16 sekundit ja tänavu kevadel Pariisis joostud hooaja tippmarki ligi 10 minutit. Üldkokkuvõttes Tšerepannikovile II koht. Sergei elab nüüd Viimsis ja peab õpetajaametit.

Tserepannikov

Foto FB Kergejõustiku lehelt.

Meie mõistes oli ilm maratonijooksuks soodne, kuid kõvade Keenia meeste jaoks mitte eriti. Põhjuseks oli ebameeldiv mereline külgtuul. Võit läks siiski keeniamehele Kiprok Tonuile ajaga 2:18.04, kuid tema kaasmaalasest konkurent katkestas peale 30 kilomeetrit. Pidevalt Eestis elav keenialane Wachira küll lõpetas, kuid viidi seejärel kanderaamil ära arstipunkti.

Läänemaalt Võntkülast pärit EPÜ üliõpilane Argo Jõesoo lõpetas 14ndana ajaga 2:39.38. Eesti meistrivõistluse arvestuses sai ta 9. koha.

Läänemaa Kergejõustikuklubi esindaja Veiko Sulev sai ajaks 2:50.32 ja oli Eesti meistrivõistluste arvestuses 15.

Kokku lõpetas maratonijooks 1782 sportlast, nende hulgas 426 naist.

Peale maratonijooksu oli rida teisigi jooksuüritusi. Samal päeval toimus poolmaraton,  10 km jooks ja 10 km kepikõnd. Eelmine päev olid toimunud lastejooksud ja noortele 4 km jooks. Arvatakse, et kogu programmis kokku võis olla osalejaid paarikümne tuhande ringis. Kohale oli tulnud osalejaid 49st välisriigis.

Kui lastejooksul oli 3551 jooksjad, siis noortejooksul osales 553 poissi ja 1032 tüdrukut. Lastejooks oli mõeldud 2-12 aastastele, maa pikkuseks 300 meetrit.  Noortejooksul oli ilmne tüdrukute ülekaal, mida muudes vanuseklassides ja võistlustel tuleb harva ette. Läänemaalt oli parim 80. lõpetanud tüdruk Hanna Liisa Salf ajaga 16.59.

Poolmaratonis oli Läänemaa parim Agu Lehemaa ajaga 1:24.05, mis andis M50 vanuseklassis 3. koha. 2008. a Wiedemanni Gümnaasiumi lõpetanud Kadi Jundas sai ajaks 2:08.15 ja oli naiste arvestuses 563. Kadi töötab nüüd reklaamiettevõttes ROI.

10 km olid poiste parimad Raul Paju ja Urmet Pärna saavutades poiste hulgas vastavalt 37. ja 51. koha. Nende ajad olid 44.44 ja 46.40. Naistest oli Läänemaa parim Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Leelo Paju saavutades M50 klassis 6. koha ajaga 52.05.

Ka kepikõndijad olid Läänemaalt stardis, kõige arvukamalt oli SA Haapsalu Neuroloogilise Haigla töötajaid. Parim oli neist Siret Põldur netoajaga 1:19.14, mis andis 786 lõpetaja hulgas 150. koha. Tegelikult oli läänlaste parim netoaeg Triin Laasil Haapsalu Kolledžist- 1:18.36.

Võistlustel sündis ka 1 Guinessi rekord. Nimelt läbis maratonidistantsi korvpalli põrgatades Marti Medar ajaga 3:04.15. Medar on mitmekordne Eesti noortemeister jooksudes. Varasemalt on ta käinud 10 aastat korvpallitrennis, 2013. a pühendus ainult jooksutrennidele.