Maakonna parimad pikamaajooksjad on Läänemaa Kergejõustikuklubist

1.mail toimunud 89. ümber Viljandi järve jooksul osales 15 meest ja 8 naist Läänemaalt. Kokku lõpetas selle 12 km pikkuse jooksu 3159 jooksjat üheksast riigist.

Läänemaa 3 parimat meest olid kõik Läänemaa Kergejõustikuklubist. 57. koha saavutas (M35 vanuseklassi 10.) Lauri Luik ajaga 45.45, 67. (M40 6.) Lauri Tanner ajaga 46.10. Luik ja Tanner jooksid üle kümne kilomeetri koos, siis hakkas Tanneril pista ja tuli maha jääda. Edasi järgnes 107na Sander Kabur ajaga 47.35. Edasised läänlaste kohad olid: 238. Margus Lehtmets 51.36, 415. Andi Vallik 55.09, 732. Avo Saare 59.27. Läänlaste ritta mahuks Kaburi järele veel endine läänlane, vabariigi 2017. aasta Eesti põllumees, Margus Muld kes lõpetas ajaga 51.01.

Naiste 3 paremat läänlast olid Oru SK võistleja Kaja Loorents ajaga 1:01.34, mis andis naiste arvestuses 98. koha; Naiste 240. oli Katrin Ulejev ajaga 1:08.34; 501. (N55 2.) oli Viivi Kääpa ajaga 1:14.25. Meie parimad noored olid, tütarlastest Ridala põhikooli 5.klassi õpilane Kai Kurisman ajaga 1:19.27, mis andis N14 klassis 21. koha. Normeeste parim oli Läänemaa KJK kuuluv Martin Teppan ajaga 58.47, mis andis M18 vanuseklassis 18. koha.

Võistluste võitjaks tuli Keenia jooksja Ibrahim Wachira Mukunga ajaga 36.52, edestades kindlalt Eesti paremaid Tiidrek Nurmet ja Alar Lampi. Naistest võitis 13. aastane Luna Aleksandra Ladoga ajaga 45.29. Talle järgnesid aprilli algul Haapsalu 10 km võistluste 2 paremat Laura Maasik ja Olga Andrejeva, jättes seljataha paljukiidetud õed Luiged.

Kuigi ilm oli ilus päikeseline, oli rada kogu ulatuses väga pehme, kohati võis isegi põlvini sisse vajuda, kui otsustasid üle soo minna, mida eelnevatel aastatel oli korduvalt tehtud. Raja kehva pinnase tõttu tekkisid üsna suured vahed jooksu lõppaegades.