Kalender

Lihulas toimusid Eesti Koolispordi Liidu jalgpallivõistlused

Lihula Gümnaasiumi spordihoones toimus juba kolmandat aastat Eesti Koolispordi Liidu Läänemaa tsooniturniir saalijalgpallis. Tegemist on kõige noorema kooliastme, 1-3.klasside laste saaliturniiriga. See on võistlus, mis on ellu kutsutud Eesti KSL ja Eesti Jalgpalli Liidu ühisprojektina, kus põhirõhk on spordi ja liikumise tähtsustamisel. Eesti KSL projektijuht Helle Aitsen:”Läänemaa selle vanusegrupi turniirid on alati osavõturohked. maakond on ju väike ja sellepärast teeb see rõõmu”. Lisaks kaasatakse igas maakonnas selle võistluse läbiviimiseks kohalik jalgpalliklubi. Läänemaal on selleks olnud senised võistlused korraldajaks pooleks Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Kõikidele osalejaid autasustatakse võrdselt, koht turniiril ei oma tähtsust, tähtis on liikumine, sportimine ja lustimine sõbraga. Eesti KSL autasustab igat osalenud last selle võistluse jaoks spetsiaalselt valmistatud Diplomiga, Eesti Jalgpalli Liit premeerib igat osalenud kooli jalgpalliga ja korraldaja klubi muretseb laste maiustuste ja kohtunikebrigaadi eest.

Kokku sõitis Lihulasse üle Läänemaa saalijalgpalli mängima koguni kümme võistkonda. Neist Haapsalu Linna Algkoolist ja kõigest 20 õpilasega Metsküla Algkoolist osales koguni kaks võistkonda!! Veel pakkusid oma koolilastele toreda jalgpallipäeva Haapsalu Põhikool, Lihula Gümnaasium, Martna Põhikool, Taebla Kool, Oru Kool ja Kõmsi Lasteaed-Algkool. Kõikide koolide osavõtu üle on väga suur rõõm, kuid kindlasti tuleb esile tuua napilt 20 õpilasega kahe algkooli, Kõmsi ja Metsküla koolide osalemise.

Turniiril toimus kaks eraldi võistlust. Hommikupoolikul võtsid mõõtu suuremad koolid ja pärastlõunal maakoolid. Kõikide laste mängulust väärib suurt kiitust. Just mängurõõm, see mille pakkumise peale mõeldes võistlus ellukutsutud, sai kuhjaga täidetud. Lisaks jalgpallilaste enda suurele rõõmule ja tahtmisele, elasid pisikestele pallivõluritele platsiääres ja tegelikult juba ka plasti peal…kaasa nii õpetajad, kui lapsevanemad. Lapsed leidsid uusi sõpru ja mängkaaslasi. Viietunnine turniir läks kui lennates. Suur tänu kõigile koolidele osalemise eest.

 Juba kevadel proovitakse analoogne turniir läbi viia õuetingimustes.

Kirjutas Jaanus Getreu