Kalender

Lihulas peeti kõrgushüppevõistlus vanavanemate sportimispaigas

Nädalavahetusel Lihula Kultuuripäevade raames toimunud kõrgushüppevõistlus tõi hüppesektorisse võistlema palju meie noori. Neile tuli ilusa ilmaga kaasa elama väga suur pealtvaatajaskond. Võistluse avas Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos ja aukülalisena oli kohal Lõuna-Läänemaa kõigi aegade üks parimaid kergejõustiklasi, selle piirkonna kõrgushüpperekordi 1.93 omanik Gert Oosim. Sportlaste ja pealtvaatajate head emotsiooni hoidis üleval Lihula Muusika ja Kunstikooli puhkpilliorkester. Mängides igale hüppajale, igal katsel ergutusmarssi! Huvilistele oli näitus Gert Oosimi kõrgushüppediplomitest. Väljas oli ka võistluste plakat, millel 57 aastat tagasi, täpselt samas paigas, kunagise Lihula Erareaalkooli tagusel spordiplatsil hüppab kõrgust Aino Maasik.

Noortelt ilusad tulemused, Gert Oosim rääkis oma kooli sporditeest.

Noortega suheldes rääkis kunagine meie kergejõustikutäht Gert Oosim kuidas tema kooliajal sporti tegi. Heade tulemuste saavutamiseks tuli harjutada ka kaks korda päevas ja sagedased olid ka kolmetunnised treeningud. Sellise info kuulmine ajas nii mõnelgi spordilapsel näo imestuseks suureks. Tõsi, Gert oligi omal ajal vabariigi parimaid kergejõustikunoori. Päevakohase kõrgushüppetulemuse 1.93 kõrval, mille ta hüppas 18 aastaselt tuleb kindlasti märkida aga hoopis 400 meetri jooksu. Sellel, kergejõustiku ühel karmimal alal saavutas ta 16 aastaselt sellise aja nagu 49,4!!! Väga mitmekülgne spordimees mängib senini ka heal tasemel korvpalli.

Meie noori võistlejaid aga Gerdi väga motiveeriv kõne igal juhul aitas. Noored, kes olid võistlema tulnud Lihulast, Kõmsilt, Vatlast, Matsalust, Saastanast ja Haapsalust asusid võistlema tingimustes, mida nad tegid esmakordselt. Ei mingit tartaankatet, ei mingeid kummiplaate, vaid hoojooksu ja äratõukepaigana tavaline muru ja jalanõudeks tavalised spordijalatsid. Nii nagu meie vanavanemad 60-70 aastat samas paigas! Noorte võistlus oli väga tore ja õnnestunud. Hüpati kahes grupis, nooremad ja vanemad. Kahe vanusegrupi vahel tõstis tuju Puhkpilliorkester. Oli küll pingeritta seadmine, kuid sellel võistlusel jagunes kõikidele toredaid auhindu.

Nooremate laste arvestuses võitis juba esimeste hüpetega publiku südame 10 aastane Vatla poiss Keiro Ristikivi. Tema parandas isikliku rekordit lausa 10 sentimeetrit. Kui noormees 1.25 ületas, rahvas juubeldas nagu Londonis toimuval maailmameistrivõistlustel. Ka spordipoiss ise oskas publikuga flirtida, rusikas taeva poole ja tänud plaksutajatele. Veel olid tublid Ken-Indrek Klimpuš, Timmo Kaasik, Kai Urb, Kevin Leemets. Kõik hüppasid oma õuevõistluse rekordid.

Vanemate võistlejate hulgas näitasid kõik hüppajad head tehnikat. Kaks tütarlast, Vatla tüdruk Trinity Õismets hüppas uueks rekordiks 1.35. Emma-Kathrina Hein sai tulemuseks 1.30. Vanemate poiste hulgas sai Markus Sõber jagu 1.40-st ja viimase katse nagu vanasti, paljajalu hüpanud 18 aastane Ainar-Sten Junker 1.65-st.

Korraldajana tänan kõiki sportlasi, pealtvaatajaid ja abilisi õnnestunud spordiürituse eest!

Kirjutas Jaanus Getreu

dav