Kalender

Lihula jõuluturniiri võitsid Linnavurled

Lihula-korvpall_-Liset-Kuusik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lihulas mängiti kolmandat korda jõulukorvpalli. Foto Liset Kuusik

Juba kolmandat aastat on jõuluaeg Lihula Gümnaasiumi Spordihoones korvpallisõprade päralt. See on aeg, kus tee kodukanti leiavad ka spordimehed. Lihula korvpallitreeneri Mairo Kanteri eestvedamisel toimub jõuluturniir, kus palliplatsil saavad kokku korvpallurid, kes Lihulat esindanud 35, 25 aastat tagasi, ning kes selles mängus esindavad Lihulat ka tänasel päeval. Reeglina mängivad turniiril ainult Lihula omad mehed, kes korvpallihariduse saanud just tuleval aastal 230 sünnipäeva pidavast Lihula koolist. Võistkondi on alati kolm: “Linnavurled”, ehk siis Lihula poisid, kes elavad Lihulast väljas. Teiseks kohalikud noored, kes endiselt kenasti kodukandis ja kolmandaks meie veteranide võistkond, kes igal turniiril noortega kenasti sammu peab.

“Linnavurled” võtsid oma.

Turniiril mängiti kolm väga kõrgetasemelist mängu. Pilgeni täis Lihula Spordihoonesse kogunenud pealtvaatajatele pakuti korvpalli selle kõige akadeemilisemal kujul. Kui eri võistkondi on platsil juhtimas sellised korvpalliga väga kaua aega seotud olnud õpetajad-treenerid, või endised tipptegijad nagu Paavo Veermäe, vennad Uku ja Siim Hinsberg, Mairo Kanter jt, siis on targale publikule hea kvaliteet tagatud. Muidugi olid kõik mängijad, kes jõulu esimesel pühal palliplatsil teineteisest rõõmu tundsid ka ise väga osavad ja tublid. Mängisid ju lisakas kõikidele teistele pallimeestele rida Eesti KSL meistreid, Läänemaa meistreid ja ka Eesti noortekoondissesse jõudnud mängumehi. Just sellise kaliibriga mängumehi on korvpallis kunagi koolitanud Lihula Kool. Eelkõige oli aga turniir vanade sõprade taasnägemine ja lõbus ajaveetmine, nagu kordas veteranide võistkonna kapten Paavo Veermäe.
Kuid kui pall on platsil ja selle ümber kümme auahnet spordihinge, siis ega võitluseta alla ei anta. Kolm huvitavat pallilahingut reastas lõppjärjestuse järgnevalt. Turniiril saavutas esikoha “Linnavurlede” tiim, järgnesid Lihula Veteranid ja Lihula kohalikud. Võitjad olid: Uku Ehasalu, Tõnis Mölder, Egert Kallaste, Tõnis Pelapson, Rainer Tükk, Martin Voll, Reigo Tomingas, Margus Pärjala, Kristo Linn. Treener Madis Mölder.
Toimus ka iga-aastane ülihuvitavaks kujunenud viskevõistlus. Kolm paremat olid Mairo Kanter, Argo Mõtt ja Uku Hinsberg. Võitja tabas kusjuures ühe minuti jooksul 16(!!!) kolmest!!!
Kohtunikuna teenindas turniiri Lihula suur korvpallisõber Rudolf Lumiste. Auhinnalauda aitas katta Gamestat.
Peakohtunik Mairo Kanter tänab kõik osalejaid, abimehi ja pealtvaatjaid õnnestunud turniiri eest.
Järgmine korvpalliturniir, Lihula CUP toimub ümbruskonna meeskondade osavõtul 27.veebruaril.

Kirjutas Jaanus Getreu