Kalender

Lihula Gümnaasiumi tüdrukud võitsid koolide jalgpallivõistlused

IMG_20150925_130011 (2)

Lihula Gümnaasiumi jalgpalliväljakutel toimusid Läänemaa koolide 7-9.klasside tütarlaste jalgpalli meistrivõistlused. Turniirist võttis osa viis Läänemaa kooli, mis on tüdrukute jalgpallivõistluste kohta väga korralik arv. Kevaditi toimuvad 4-5.klasside tüdrukute ja sügiseti toimuvad 7-9.klasside neidudele mõeldud jalgpalliturniirid on leidnud kindla koha Läänemaal jalgpalli harrastatavate tüdrukute spordikalendris. Mõlemad turniirid toimuvad Lihulas ja mõlemad turniirid ei kuulu Läänemaa Koolispordi Liidu võistluskalendrisse. Siiski on neile leitud väga tihedas koolispordikalendris oma koht ja neid turniire korraldavad kahasse Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Lihula Gümnaasium. Pea igal aastal on lisandunud osavõtjate hulka ka kool, kes varem tütarlaste jalgpalliturniiridest osa võtnud ei ole. Sellel aastal oli selleks näiteks Oru Kool. Samas on koole, kes alati ja väga heal tasemel nendel turniiridel mänginud. Lihula Gümnaasium ja Taebla Gümnaasium on koolid, kes just läbi Läänemaa koolide võistluste võitnud medaleid ka Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustelt. Lihula Gümnaasiumi 7-9.klassi tütarlapsed tulid näiteks 2014 aastal Eesti Koolispordi Liidu meistriteks. Hea meel on tõdeda ka seda, et tütarlaste treening gruppidega tegelevad mitmed naistreenerid. Haapsalus Triin Vellemäe, Taeblas Ulrika Tülp. Kõik mainitu on andnud väikese tõuke Läänemaa naistejalgpalli arengule. Eelmisel aastal mängis Eesti noorte meistrivõistlustel Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, sellel aastal osales Eesti naiste rahvaliigas Taebla naiskond.

Lihula Gümnaasium kaitses tiitlit.

Käesoleva õppeaasta turniiril mängisid viis kooli. Läänemaa meistritiitlit kaitsesid Lihula Gümnaasiumi jalgpallineiud. Samas ei tulnud võit neile sugugi kindlalt, sest teise koha saavutanud Taebla Gümnaasiumiga mängiti viiki. Võitja otsustas parem üldine väravatevahe. Ka pronksmedalile käis väga tõsine võitlus. Oru Kool, Noarootsi Gümnaasium ja Haapsalu Põhikool olid kõik väga võrdsed naiskonnad. Sellest heitlusest suutis pronksmedalitele mängida end Noarootsi Kool. Järgnesid Oru Kool ja Haapsalu Põhikool.
Turniiril löödi palju väravaid. Kokku olid resultatiivsed koguni 12 jalgpallitüdrukut. Kolm paremat olid Marian-Merit Ring 9, Kätlin Luur 8 ja Sille Männik 5 väravaga.
Turniiri kaks paremat kooli, Lihula Gümnaasium ja Taebla Gümnaasium esindavad Läänemaad 07.oktoobril Viljandis toimuval Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste finaalturniiril.
I koht – Lihula Gümnaasium-Marjana Kuldsaar, Johanna Lipp, Regle Kurnim, Anna Luuk, Marian-Merit Ring, Brita Pikla, Inga-Garmen Küttmann, Gertu Küttmann, Karita Üksvärav, Siret Põldäär, Maria Reks (Treener Jaanus Getreu)
II koht- Taebla Gümnaasium (Treener Ulrika Tülp)
III koht -Noarootsi Gümnaasium (Õpetaja Kaili Leht)
4.koht- Oru Kool (Õpetaja Renno Silde)
5.koht-Haapsalu Põhikool (Treener Triin Vellemäe)

Kirjutas Jaanus Getreu