Kalender

Läänemaa krossisõitjad võitsid kaks tiitlit

Motokrossi karikasarjas õnnestus Kert Pääbol kõige suurem karikas endale napsata MX2 juunior masinaklassis. Kokku peeti kaheksa etappi, millest Pääbo jõudis poodiumile viiel korral. Oma debüüthooajal MX2 juunior klassis ta tänavu küll etapivõiduni ei küündinud, kuid neli korda hõbedasel astmel seista ning korra pronksisel oli talle jõukohane.

Ka Eesti meistrivõistluste arvestuses näitas Pääbo hooaja edenedes kasvavat kiirust ning kokkuvõttes saavutas tubli neljanda koha. Eesti meistriks tuli Karlis Sabulis.

Eesti MV seenioride arvestuses pakkus pöidlahoidjatele närvikõdi Reio Engman. Kui mullu kaotas ta tiitli kolme punktiga Valdur Kahrole, siis ka tänavu oli Reio seis enne viimast Tihemetsa etappi mullusega üsna sarnane.

Seekord oli tal põhikonkurendiks lätlane Jurjis Kovgers. Kuna esimeses võistlussõidus pidi Engman lätlase paremust tunnistama, siis meistritiitel tuli selgitada hooaja viimases sõidus. Stardis sai paremini minema lätlane ning Engman asus jälitajarolli. Peagi leidis läänlane mõõdasõiduvõimaluse ning paar kurvi hiljem leidis Engman end “põõsast” ning lätlane oli taas oma teed läinud. Läänlane asus konkurenti taga ajama ning tegi lätlasele selgeks, kes on rajal peremees. Sõiduvõit, etapivõit ja meistritiitel oli Reio Engmani päralt. Kovgers kaotas talle kahe punktiga.

Vastseid tiitlivõitjaid näeb Läänemaa kodupublik kindlasti Haapsalu kestvuskrossil, mis sõidetakse 15. oktoobril Kiltsis.

Allikas: laanlane.ee