Kalender

Lääne regiooni meistrisarjale tõmmatakse joon alla Kiltsis


Kolme nädala pärast Kiltsi lennuväljal toimuv võistlus kuulub Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistluste arvestusse, Hepa karikasarja, Moskvich Liiga sprindikarika ning Lääne regiooni meistrisarja arvestusse. Selle võidusõiduga loetakse Lääne regiooni meistrivõistlused ka lõppenuks, kuna tegu tänavu viimase etapiga, mille järel autasustatakse samas karikavõitjaid. Võistluse organisaatorite kinnitusel on plaanis eraldi meeles pidada sarja noorimat ja vanimat võistlejat.

Osades võistlusklassides on juba võitjad selgunud. Omajagu võivad aga viimaselt võistluselt antavad topeltpunktid seisu pingelisemaks muuta.

Võistlusrada on korraldajate hinnangul neile üsna tuttav, kes varemgi Kiltsis võistelnud. "Aga iga kord on midagi teisiti ja nii ka seekord," lubas võistluse peakorraldaja Kalle Kruusma. "On plaanis midagi uut, mida pole enne olnud."

Rada kulgeb asfaldil ja betoonil. "Vahepeal on raja seisukorda parandatud ja auke lapitud. Praeguse seisuga peaks võistlustrassi pikkuseks kujunema 4-4,1 kilomeetrit.

Pealtvaatajatele on võistlus tasuta ja kohapeal peaks olema ka toitlustaja.

Kalle Kruusma sõnul lubatakse sel võistlusel starti ka sportautod. "Kuna on tuntud huvi, kas on ka sportklass, siis otsustasime selleks võistluseks neile autodele eraldi klassi luua," ütles KruusmaVõistlusele on õla alla pannud:Bardahl;Sanservice OÜ;Cramo;Multilift OÜ;Haapsalu pukseerimisteenus ja autolammutus;Auhinnapood OÜ;Janmar Moto;Tack MR OÜ;SA Läänemaa Haigla;Ridala Vallavalitsus;Red Bull;KOAP;Kaitseliit Lääne Malev ja veel palju teisi abilisi.Suurem osa nendest toetajatest on ka olnud kogu hooaja vältel toetajad kogu sarjale,kellele lisanduvad veel Reimar OÜ;Lääne Teed OÜ;Tene Kaubandus;Tradilo OÜ;Taebla Autolammutus;PPN Gargo OÜ;Lääne Politseiprefektuur;Haapsalu Linnavalitsus;Carstop;Martna Garaaþ OÜ;Est Trans Kaubaveod;Hotell Promenaadi.