Laupäeval toimus Lyoness Vasalemma rahvasprint I 2017

Laupäeval korraldati ilmataadi kiuste Vaslemmas rahvasprindi etapp. Algselt oli plaanitud jäine ja lumine etapp. Ilmataat valmistas korraldajatele vigerbussi, sulatades viimase nädalaga ilusa jäise raja ja võistlus toimus nagu WRC etapp Monte-Carlos.

Kohale tuli 54 võistlejat. Läänlasi oli stardis 13, sest kuulus see sari ju ka Lääne regiooni MV arvestusse. Läänlastel oli nii õnne kui ka ebaõnne. Kõige kehvemini läks 2016 aasta Läänemaa parimal rahvasportlasel Marko Kukuškinil, kes on tuntud oma hea ja julge sõidustiiliga. Seekord läks libeda peal esimeses voorus vastu külmunud valli rehv katki ja teises voorus samas kohas õõtshoob ja rehv. Kahjuks tema sellelt etapilt tulemust kirja ei saanud.

2WD-s klassis oli veel stardis Marti Tellas, kes saavutas 4. koha.

2WD-V klassis oli stardis 2 läänlast ja siit tõi Läänemaale 2. koha Rutmar Raidma ning 4. koha võttis teist võistlust esiveolisega sõitev Meelis Palmiste.

J-16 klassis võitles meie tüdruk Cärolyn Soidla ja hiidlane Andre Juhe kolmanda koha peale. Cärolyn Soidla võitis viimase vooru 2 sekundilise paremusega ja saavutas igati tubli 3. koha.

V60+ klassis olid stardis ainult läänlased, vanad rivaalid Hillar Kruusma, Toomas Lemberg ja Väino Tõkke. Kohe esimese voorus tegi Hillar Kruusma oma suure eksimusega oma võistluse natukene keeruliseks, aga võites ülejäänud voorud oli  tal võitjakoht käes. Paremusjärjestus Kruusma, Lemberg ja Tõkke.

2WD-sport klassi ei olnud kahjuks peale Kalle Kruusma kedagi stardis ja temale siis sealt pingevabalt 1 koht.

Kõige osavõturohkem klass oli SU – 12 võistlejat. Võistlus oli SU karikaetapp. Kuna oli libe, siis esimese vooru tulemused olid kõigile üllatavad – muidu esiotsa mehed olid taga lõpus. Teises voorus oli juba asfalt puhtam ja sealt tulid ka aegade parandused. Meie poiste kohad olid alljärgnevad: parima läänlasena Martin Jaanus 5., Egert Jakobi 7., Andres Kruusma 9. ja Bruno Jakobi 11. koht.

4 veebruar on Otepää 1+1 rahvasprint,  mis koosneb 2 kiiruskatsest. Sõidetakse 6 katset,  millest mõlema 2 paremat lähevad arvesse.

Kohapealsest Läänemaa toimingutest niipalju,et load jääraja jaoks on olemas Österby sadamasse ja läheme jää luurele nädala alguses ning loodame Läänemaa meistrivõistlustega peagi alustada.