Laupäeval toimus kevadine Haapsalu rahvasprint

Toimus rahvale huvi pakkunud võistlus ning ilm oli super suvine. Võistlejate huvi on Haapsalu sprindi suhtes olnus selle toimumise algusest alates suur.

Käesolevale võistlusele oli ennast kirja pannud üle 100 võistleja.Korraldajad olid ette valmistanud 2,5 km trassi, mis sisaldas tehnilist,aeglast ja ka ülikiiret osa.Kasutusel oli ka võike kruusa lõik, mis tegi sõidu huvitavaks,sest see osa jäi pidurdusmaale asfaldilt.Läänlastel läks käesoleval võistlustel päris hästi. Koju jäeti nii mõnigi võit ja poodiumikoht. Kohal olid ka kiired krosskardid, mis pakkusid sõitjatele ja pealtvaatajatele oma elamuse.Kahjuks ei saanud üks Soome võistleja tulla kuna on seotud WRC sarjas Toyota meeskonnaga ja alles saabuti testidelt ning ei jõutud krosskardiga Eestisse.

Veterane oli stardis kaks, Hillar Kruusma ja Toomas Lemberg ning voorudes kohti vahetades oli nende lõplik järjestus sama.

J-16 klassis oli Läänlasi esindamas kaks sõitjat Marcus-Indrek Simmer ja Cärolyn Soidla. Marcus suutis viimases voorus välja sõita 4 aja aga Muidu meie noortel sellel võistlusel kõige paremini ei läinud. Osales 8 võistlejat ja noored olid vastavalt Marcus 6 ja Cärolyn 7.

J-18 klassis oli stardiska 8 võistlejat ja meie poisid Ranno Kristmann ning Virgo Šuman vastavalt 4. ja 6. Kuigi Ranno oli päris ligidal poodiumikohale, aga seekord veel sealt väljas. Virgol läks reedel tagasilla differ ja alla pandud differ ei andnud võimalust heidelda poodiumile.

SU klassis oli meie poisse stardis14 võistleja seas kolm Egert Jakobi,Martin Jaanus ja Stern Ilves.Päeva lõpuks suutis Egert sõita ennast 3. kohale,võites viimase vooru. Martin kes sõidab ikka veel varuautoga ei olnud konkurentsis ja sai 13. koha ning Sternil tärkus mosse jäi 14. kohale.

2WD-V klassis oli 13 sõitjat kelle hulgas Karel Šuman, kes võrdsete punktide korral kaotas 3. koha aegade võrdluses 2 sekundiga. Keven Serbin ja Martin Tamm olid vastavalt 8. ja 9. Keven oli Kiltsis kiire aga siin kuidagi ei sujunud see sõit.

2WD-S klassis oli kõige rohkem osalejaid 28 ja seal läks Marko Kukuškin rajale kindlate võidu mõtetega ja väga pingelises kümnendike mängus see tal ka õnnestus, võites esimese ja kolmanda  vooru. Kokkuvõttes sõitis Marko Kukuškinka päeva aegadest põhja, olles Haapsalu rahvasprindi kiireim auto.Tesest voorust alates sõitis ta uuemate rehvidega ja see kindlustas talle võidu.Valmar Gilden oli 8.,Lembit Madissoo 20.

4WD klassis oli stardis 11 sõitjat ja Läänemaa esindaja Kaido Saul oli lõppkokkuvõttes 10.

Eraldi olid veel võistlusel kaks sportklassi kubatuuriga kuni 2000 ja 2000+.Muidu on olnud leige huvi selles klassis sprinti sõita aga sellel korral oli väiksemas klassis kohal lausa 8 võistlejat ja suures 2. Muidu on olnud väikese klassi kubatuur koguaeg kuni 1600 aga sellel korral tuli 1600 LADADEL rinda pista 2000 kuubikuga HONDADE,NISSANI ja GOLFIGA.Ega kui päeva alguses oli arvata ,et tuleb kangete autode poodium ning võidusõit,siis päev näitas seda et Ladadega suutsid sõitjad ise ennestki üllatada.Nii oli peale esimest vooru ees nagu arvata kangemad auto ja nende kannul kohe mõne sekundi kaugusel Kalle Kruusma Ladaga.Teises voorus sõitsid aga Ladad puhtalt ja kiirelt ning esikolmik oli LADA meeste käes Kalle Kruusma,Steven Lätt ja Andres Kruusma.Seega jäi poodium paika panna 3 voorus,kus küll võitis vooru Aivo Ojala Hondaga aga Kalle Kruusma oli 2 ja Steven Lätt 3. Andres Kruusma eksis ning sai lõpuks 6. koha aga Kalle Kruusma leidis ennast üllatuseks klassi võitjana Aivo Ojala (Honda) ja Steven Lätt (LADA SAMARA) ees.

Täname Haapsalu rahvast,kes kannatasid meid ära ja lasid meie võistlusel toimuda.