Kalender

Laupäeval toimus Kärdla linnas autode sprint

Laupäeval toimus üle mitme aasta Hiiumaal rahvasprindi võistlus. Korraldajad olid Kärdla linna maha märkinud 3,4 km raja, mis oli üle aastate üks vingemaid trasse. Ilm oli hommikul vihmane, aga kuna võistlus algas kell 14.00, siis selleks ajaks oli juba päike väljas ja teekate kuiv.

Võistlusele oli ennast kirja pannud 68 võistlejat,kellest tuli kohale 67. Läänlasi oli seekord stardiootel 9 ja seda 8 masinaklassis. Rada nõudis niipalju tähelepanu,et paraku kõik üldse starti ei jõudnudki, sest kui sõideti kahekesi ühe autoga siis pidid mõlemad katse lõpetama.

Paraku lõppes juba võistlus esimeses voorus kahele läänlasesele kes startida ei saanud. Nii sõitis Valmar Gildeniga autot jaganud Eero Labotkin 2WD-s klassis esimeses voorus nii õnnetult heinarulli otsa, et auto läks mahakandmisele. Rajale selles klassis jäi veel Marko Kukuškin, kes esimese vooru küll võitis, aga teises ja kolmandas voorus oli 4. ning kokkuvõtteks ikkagi väga hea 3. koht.

4WD klassis oli rajal Kaido Saul, kes vaatas et kuna tuleb autoga ka omal jalal tagasi sõita, siis hullu ei hakanud panema ja sõitis kindlalt voorud lõpuni ja tasuks 6. koht.

J-16 klassis oli stardis Jako Allika ja juba hakkavad kiirused voorude lõikes tulema kuna ta edestas viimases voorus ka juba kogenumat sõitjat aga kokkuvõtteks pidi nende paremust tunnistama ja 5. koht.

J-18 klassis läks jälle läänlastel natuke õnnetult,s est ühe autoga sõitnud Andres Kruusma ja Hillar Kruusma kumbki sellelt võistluselt tulemust kirja ei saanud. Andresel läks slaalomi osa peal auto külglibisemisse ja otsapidi garaasi uksest sisse ning sellega oli ka Hillar Kruusma võistlus lõppenud. Martin Jaanus heitles kuni viimase vooruni kolmanda koha konkurentsis ja püüdis viimases voorus ees startinud võistleja kinni, mis tähendas uut sõitu aga siis läks üks mahapööre pikaks ja kokkuvõtteks 4. koht.

Kärdla SU esikolmik

Kärdla SU esikolmik. Foto erakogust

SU klassis oli stardis 8 võistlejat ja iga võistlusega läheb siin konkurents tihedamaks, sealt kindlustas kahe esimese vooru võiduga omale esikoha Kalle Kruusma, kes teises voorus võitis Egert Jakobit ainult 0,01 sekundiga ja võis rahulikult kolmandat sõitu pealt vaadata ning sellega tekitas võimaluse viimases voorus neljal mehel heidelda 2. ja 3. koha peale, kuna neil oli punktiarv võrdne. Viimases voorus ei jätnud aga Egert Jakobi midagi juhuse hooleks ja päeva kiirema ajaga SU klassis võttis igati tubli 2. koha, kolmandaks sõitis end Raplamaa mees Aivo Täpsi.

Suured tänud korraldajatele väga laheda võistluse ja päeva eest. Järgmine võistlus toimub 6. juunil Noarootsi ja Lääne-Nigula vallas,  kus sõidetakse selle aasta teine rahvaralli etapp nimisponsori järgi- ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli 2015 I.

 

Kalle Kruusma