Kalender

Laupäeval sõideti Haapsalus autosprinti

Bensiini kokkuhoid Martin Jaanus,napilt tehnilise rikke pärast J-18 neljas

Martin Jaanus, napilt tehnilise rikke pärast J-18 neljas. Foto erakogu

Läänlasi oli stardis 9 võistlusklassi peale kokku 19. Korraldajad olid sõitjatele ette valmistanud 2km raja ja tagasiside oli igati positiivne. Oli kiiret osa ja ka aeglast tehnilist osa.

Seekord oli start viidud uude kohta ja kattus aastatega sõidetud trass ainult lõpus. Ilmaga vedas nüüd esimest korda. Päev läbi oli kuiv ilm. See võistlus on iga-aastane kevade avavõistlus.

J-16 klassis oli stardis Jako Allika. Kuna kogemusi vähe, siis iga võistluskogemus on hea ja küll neid poodiumi kohti ka tulema hakkab. Tema praegused konkurendid on ju aastaid sõitnud.

J-18 klassis oli Martin Jaanus poodiumi konkurentsis kuni autol tekkisid tehnilised probleemid teises voorus ja nii jäi tema saagiks 4. koht. Oma esimesel sprindil osales stardis Madis Kütt ja talle 5. koht.

Naistes oli läänlaste esindajana stardis Britta Põldäär ja tema oli 11 võistleja seas lõpuks 8. kohal.

2 WD-S klassis oli stardis 4 Läänemaa meest. Kuigi esimese vooru võitis Marko Kukuškin, eksis ta teises voorus ja lõpuks oli ta parem läänlane selles klassis 5 kohaga,Valmar Gilden 7.,Patrick Madar 12. ja üle aastate muidu mossega sõitnud Indrek Kirss  nüüd Golfiga 16.

Kõige rohkem läänlasi oli stardis SU klassis – seitse. Siin käis põnev sõit kuni teises voorus kindlustas omale võidu Tallinna mees. Ülejäänud kohad pandi paika alles kolmandas voorus, ennem mida oli kolme hulka võimalik sõita neljal mehel. Määravaks sai viimase vooru järjestus ja kui siis ka olid punktid võrdsed siis määras paremuse teise vooru kiirem aeg. Nii pidi poodiumilt võrdsete punktidega välja jääma Egert Jakobi. Esikolmik oli Meinhard Meister,Kalle Kruusma ja Meelis Värva. Egert Jakobi 4.,Sander Ilves oli 7., Bruno Jakobi 8., Rauno Uustalu 10., Jonar Ilves 11. ja Stern Ilves 14. (Ilvesed sõitsid mossega).

V60+ oli stardis neli Läänemaa veterani. Siin oli kõigis voorudes võitmatu Valter Puda Kruusma ja Väino Tõkke ees. Neljandaks jäeti Toomas Lemberg.  

 Igaühe Terviseklubi tänab kõiki, kes aitasid kaasa ürituse ladusale korraldusele.

Tulemused

Kalle Kruusma