Kalender

Laupäeval sõidetakse Haapsalus kevade rahvasprinti sõiduautodele

Laupäeval toimub kevadine traditsiooniline võistlus sõiduautodele Haapsalu linna tänavail. Võistlus kuulub 5 erinevasse sarja ja on juba vastavate sarjade mitmes etapp– Eesti Autospordiliidu – 3;Lääne regiooni MV – 3;Hepa Cup – 3;SU – 4 ja ML karikasarja – 4 etapp.

Viimane plakat

Võrreldes eelmise aastaga on praegu ka uusi tulijaid ja klasside eesotsas on ka mitte vanu tegijaid,nii et põnev hooaeg tõotab tulla. Haapsalu võistlusel on 9 võistlusklassi,võrreldes eelmiste aastatega on muutust,et noored on jaotatud J-16 (kuni 16 aastased autodel kubatuur kuni 1600 cm3) ja J-18(16-18 aastased autodega kuni 2000 cm3).

Lääne regiooni MV on käesolevast aastast ka veel klass V60+(veteranid 60+) ja praegu on seal osalejaid olnud 4. See klass on võimalus ka vanematel sõitjatel omavahel mõõtu võtta. Võistlusele on registreerinud korraldajale meeldiv arv võistlejaid, mis paneb ka muidugi paraja vastutuse. Käesoleva aasta võistlus kulgeb 100% asfaldil ja kruusa osale ei minda.

Hetkel on läänlasi stardis 20, aga võibolla tuleb veel juurde,sest osadel alles auto tegemisel. Oma esimest hooaega teevad Britta Põldäär ja nooruke Jako Allika. Kohale tuleb Mootorite maailm ja taevast filmib võistlust droonkaamera.

Õla on võistlusele alla pannud ka väikene grupp toetajaid/abistajaid: Haapsalu linn, Lääne Elu, CRAMO, Multilift UV, Haapsalu Spordibaasid, WÜRTH, Lääne Maavalitsus, Julge Rally, Ellam grupp, Auhinnapood OÜ.

Korraldajad tuletavad rahvale meelde,et bussipeatus on üle viidud Jaama ja Raudtee tänava otsa ning ringristmikust kuni raudtee ülesõiduni on keelatud peatuda ja parkida peale ühistranspordi,paigaldatakse ka vastavad liiklusmärgid,nii et politseil on õigus teid trahvida valesti parkimise eest.

Korraldajad paluvad inimestel oma autosid võistluseelsel ja võistluspäeval Spordihoone parklasse ja Mulla tänava parklasse mitte parkida.