Laupäeval peeti ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli Noarootsi vallas

Martin Jaanus-Enno TopsMartin Jaanus – Enno Tops. Foto erakogust

Võistlusele olid korraldajad ettevalmistanud  90% uued rajad. 1 ja 2 katsest olid pool tuttavat 2012 aastast ja ülejäänud katsed olid uued. Katsed oli natuke tehnilised ja siis laia ja kiiret osa ka, kuna oli pikalt kuiva teinud siis oli kruusakate nagu asfalt ja nii tuli nii mõnelegi võistlejale ette olukordi. Meie poistel Läänemaalt läks nii hästi kui ka kehvasti. 15 alustanud Läänemaa võistkonnast ületasid finišijoone 10, juba esimesel katsel jäi sõit pooleli Stern Ilves/Jonar Ilves võistkonnal mootori probleemide tõttu ja peale teist katset pidid katkestama väikese väljasõidu tõttu Egert Jakobi/Bruno Jakobi ja Rutmar Raidma/Martin Tamm,tehniline rike jättis rajaäärde ka Rico Rodi/Ilmar Pukk peale neljandat katset ja Madar/Veltson peale seitsmandat katset. 2WD-S klassis käis võistlus juba esimest katsest alates vanade konkurentide vahel Kukuškin ja Põllumäe, peale 4 katset oli Kuku ees 3,9 sekundiga. Viimase nelja katsega võttis kõvasti tagasi Põllumäe ja lõpuks võitis Marko Kukuškin/Monika Mäeste vaid 0,3 sekundiga Andrek Põllumäe/Alvar Kuutoki ees esikoha,teine Läänemaa  võistkond Siilmann/Polberg lõpetasid 13 kohaga.

Teine klass kus pingeline võistlus käis algusest peale oli SU ja ka seal oli draamat kui liider Aava/Peegel katkestasid 5 katse stardis. Edasi ei jätnud Läänemaa võistkond enam midagi juhuse hooleks ja nii võitis SU esikoha Sander Ilves/ Tõnis Avila,Tartlase Rainer Meus/Elari Jallajas ja Meinhard Meister/Leonhard Meister ees. Meie teised võistkonnad olid järgnevatel kohtadel Rauno Uustalu/Kissika Kast 5, Rene Puda/Rain Polberg 9. 2Wd-V klassis oli meil stardis 2 võistkonda kellest Delvis Tõkke/Kudrun Martin suutsid lõpetada oma klassi 8 kohaga.

Tublit sõitu tegid ka J-16 sõitnud Jako Allika/Elimar Kibus oma esimesel rahvarallil ja lõpuks väga tubli 3 koht. J-18 klassis asus sekundite mängus kindlat poodiumikohta jahtima Martin Jaanus/Enno Tops ja nende peakonkurendile Marcel.David Tõeleid/Tõnu Tõeleid tuli üllatusena et nad kaotasid esimese nelja katsega ainult 9 sekundit. Teisel päeva poolel olid Tõeleiud aga veel kiiremad ja nii nad suurendasid oma edu lõpuks 19 sekundi peale ning nii võitis Marcel Tõeleid/Tõnu Tõeleid, Martin Jaanuse/Enno Topsi ees ja kolmas oli Mihkel Truu/Priidu Saart,neljandana lõpetasid Andres Kruusma/Hillar Kruusma. 4WD klassis asus stardijoonele 10 autot ja nende seas ka Kaido Saul/Edy Murumägi,kellele lõpuks väga tubli 8. koht.

Järgmine rahvaralli on juba kuuaja pärast 4 juulil Kehalas, paarisrajal ning kuulub see kahte karikasarja.