Lauatennisistid tegid ajalugu

Pühapäeval Tallinnas lõppenud Eesti 2016. aasta lauatennise individuaalsed meistrivõistlused tõid mitmeid üllatusi ja palju väga tasavägiseid mänge.

Eelkõige heas sportlikus vormis oleva valitseva Eesti meistri Vallot Vainula kaotus veerandfinaalis võistluste kõige võitluslikumas mängus 3-4 Viljandi LTK mängijale Rivo Saaremäele, kes tegi supermängu. Rivole esmakordne medalivõit (pronks) täiskasvanute meistrivõistlustelt.

EMVMP3 20160320131602-009d1621

Teadmine, et meie Aaro Õismets ja Toomas Vestli on paarismängus tugevad ja aastaid koos mänginud (kuigi veel juuniorid), andis lootusi medalivõiduks. Laupäeval alistasid nad Varmo Onton-Sergei Kljutšenkovi 3:1 ning seejärel veerandfinaalis sama tulemusega Aleksei Nikonorov-Artjom Hiisku ning pääs poolfinaali ja ka vähemalt pronksmedalid juba käes ning pinged maas.

Pühapäeva hommik ei alanud just kõige paremini, nimelt peatasid liikluspolitseinikud Riisipere – Ääsmäe lõigul meie sõidu, kuna allakirjutanu ületas sõidukiirust. Teadasaamine, kuhu kiirustame, lõppes inimliku ja noomiva hoiatusega. Tänud meestele! See aga andis sellise positiivse energialaksu, et poolfinaalis alistati kindlalt 3:1 (teine geim 20:22) Aleksandr Lušin-Arjom Putškov.

EMVMEESPAAR20160320131546-c3f8329f

Finaalis ei saadud veel vastu 15-kordsetele Eesti meistritele Vallot Vainula-Aleksandr Smirnov. Tulemuseks 0:3 kaotus, kuid ajalugu oli tehtud ja läbi aegade esimene medal Eesti individuaalsetelt meistrivõistlustelt meestele on nüüd ka Läänemaal. Hõbe. (fotod Margit Tamm)

untitled3

Üksikmängus nii hästi ei läinud, Aaro oli 9. ja Toomas 18. Hea võistluse tegi ka Karin Talving, kes pidas alagrupis maha kolm väga pingelist ja tasavägist mängu. Kõigepealt kaotas kunagisele Eesti meistrile Pille Veesaarele 2:3 (5.geim 9:11), võitis Getter Põru (Viljandi) 3:2 ja kaotas 2:3 Annegreete Suimetsale (Nõmme SK).