Kalender

Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir toimub esmakordselt Kõmsil

Juba üheteistkümnendat aastat kutsub Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi oma lapsi Lastekaitsepäeva Jalgpalliturniirile. 27.mail kell 11.00 toimub see Kõmsil. See on pereüritus, kus toredast jalgpallipäevast saavad osa Lõuna-Läänemaa 1-6.klasside lapsed koos vanematega. Alates 2008 aastast toimuvast jalgpallipäevast on välja kasvanud kindlasti Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi üks tähtsamaid ettevõtmisi. Soov lastele pakkuda midagi erilist on jalgpallipäeva kava väga tihedaks muutnud. Lisaks tavaturniirile toimub sellel päeval rida teisigi ettevõtmisi. Kuigi päeva nimetus on jalgpalliturniir, ei pea lapsed olema üldse seotud jalgpallitreeningutega ja osaleda tohivad kõik, kes lustida soovivad. Lisaks ei ole esmatähtis tulemus, vaid liikumine ja teineteisest rõõmu tundmine. Lapsed ei võistle ka oma kodukooli, vaid oma koduküla värve kaitstes. Selleks on mitu põhjust-esiteks on koole jäänud lõuna-läänemaa piirkonnas viimaste aastatega järjest vähemaks, teiseks ei anna alles jäänud väikeste algkoolide laste arv võistkonda kokku ja kolmandaks on ülimalt oluline, et lapsed läbi sportimise oma kodukohta esindavad. On lahe, kui väljakul kohtuvad näiteks Massu ja Salevere!! Läbi aastate on toreda pereürituse raames erinevad võistlused toimunud Lihulas, Vatlas, Massus, Virtsus, Tuudil.

 Sellel aastal toimub Jalgpallipäev esmakordselt Kõmsi Algkooli staadionil. Sellega saame Jalgpallipäeva kaardile Lõuna-Läänemaa kuuenda toimumispunkti. Meie üritust on aastate jooksul külastanud alati ka Eesti jalgpallikoondislased, tänaseks juba terve Eesti koondise jagu jalgpallureid.. See on üks päeva osa. Meil on külas käinud Kethy Õunpuu, Kristina Bannikova, Rauno Alliku, Enar Jääger, Indrek Zelinski, Marko Kristal, Martin Reim, Karl Palatu, Rauno Sappinen, Ingemat Teever, Priit Mäeorg, Alo Bärengrub, Mihkel Aksalu.

 Sellel aastal on meie laste külaliseks sellelt samalt Kõmsi Kooli palliplatsilt tippsportlase teed alustanud Vaido Veek. Oma esimese kooli spordiradadel praeguste lastega kohtuma tulev Veek mängis noortklassis jalgpalli nii Lõuna-Läänemaa JK, kui ka Tallinna FC Flora ridades. Hiljem vahetas aga edukalt ala ja jätkas tippvõrkpallurina. Jõudes ka rahvuskoondisse ja võites mitmeid tiitleid nii Eestis, kui Balti liigas. Lastele on väljas Vaido võidetud auhindade näitus ja kõigila avaneb silmast-silma omakandi spordimehega suhelda.

 Lisaks toimub päeva tippsündmus laste ja lastevanemate vaheline jalgpallimatš. Samuti saavad kõik päeval osalejad, nii suured, kui väikesed proovida täpsust Läänemaa ainsal jalgpalli täpsusseinal. Perede löögivõistlusel selgub täpsem laps, koos vanemaga.

Päeva lõpetab suur autasustamine, koos ühissöömisega.

 

Jaanus Getreu