Kalender

Laskurite edukas esinemine Eesti meistrivõistlustel

Eesti juunioride meistrivõistlustel õhkrelvadest esinesid edukalt spordikooli õpilased.

Noormeeste õhupüstol kujunes täielikult meie poiste pärusmaaks. Mingil ajahetkel oli esikümnes 7 meie laskurit.

Alates sellest aastast on muudetud finaali korraldust. 8 parimat pääsevad edasi. Tulemuste põhjal moodustuvad 2 poolfinaali, kes alustavad nullist. Kummastki pääseb 2 paremat edasi finaali. Seal algab taaskord kõik nullist. Selgub pronksmedali omanik ja jällegi kaks paremat pääsevad esikohale võistlema. Ja jällegi läheb kõik lahti nullist.

Meie poistest sai kvalifitsioonis 2.koha Elari Tahvinov 548 silma, 4.koha Karlis Lõps 534 silma, 6.koha Karel Markus Rääli 523 silma, 9.koha Kaspar Tõnisson, 10.koha Kert Kallas 511 silma. Tõnissoni napp välja jäämine hoidis ära poolfinaali, kus koos oleksid olnud meie poisid ja toimunuks trennisisene „arvete klaarimine”. Poolfinaalist pääses kindlalt edasi Tahvinov ja tänu seeria edukatele viimastele laskudele Lõps.

Teisest poolfinaalist tulid meie poistele vastu Jaanus Laidus (Väike-Maarja) ja Ragnar Juurik (Kaiu). Esimesena kukkus välja Karlis Lõps ja sai 4.koha. Talle järgnes Kaiu poiss. Esikohale jäid heitlema eelmise aasta kuld Elari Tahvinov ja hõbe Laidus. Järgnenud laskhaaval duellis ssutis Elari alguses kindlalt juhtima minna, kuid Laidus võttis järgi ja asus ise peale 10 lasku liidriks. Elari suutis ennast kokku võtta ja viigistada enne viimast 15 lasku. Otsustavaks saigi see ja Elari vahetas eelmise aasta kulla hõbeda vastu. Omapärane oli, et peale seda finaalide virvarri oli püstoli noormeeste järjestus sama, mis eelvõistlustel.

 

Tüdrukute õhupüstolis pääses valitute sekka 6.kohaga Birgitta Vare 532 silmaga. Napilt jäi välja Mai-Liis Vikman, kes oli 518 silmaga 9.kohal.

Poolfinaal Birgittal hästi ei sujunud ja lõppkohaks jäi 8.