Kalender

Laskja Triin Kuusik võitis Eesti meistrivõistlustel pronksmedali

 

Eesti õhkrelva meistrivõistlustele Narvas pääses viimase kuue kuu tulemuste põhjal igas harjutuses 18 paremat laskurit. Läänemaalt suutsid katsevõistlustega paremate sekka mahtuda meeste püssis Marek Tamm, Kristjan Kruusing ja üllatuslikult Kristjan Tiitsma. Naiste püstolis pääsesid võistlusele Triin Kuusik, Küllike Sinisalu, Kerli Neljas ja Kaisa Kuusik, meeste püstolis Arles Taal ja Kaur Kuurberg.

Narvas toimunud võistlustel selgus eellaskmisega 8 paremat, kes uute reeglite järgi asusid selgitama medaliomanikke. Meie laskuritest osutus kõige edukamaks eelmisel aastal meeste püssis pronksmedali võitnud Marek Tamm. Eelvõistlusega sai ta 60 lasuga kokku korraliku 572 silma, mis oli kolmas tulemus. Kahjuks ei õnnestunud finaal seekord kõige paremini ja lõppkohaks tuli meeste arvestuses viies. Samas harjutuses 11. kohale tuli Kristjan Kruusing, kes lasi 561 silma. Vapralt esines teine Kristjan – isiklik rekord 551 silmaga andsid 17. koha.

Naiste püstolis 40 lasku pääses viimasena finaali 362 silma lasknud Triin Kuusik. Üks silm vähem ja finaal oleks tema jaoks suletud olnud. Kindlust ei suurendanud Triinu eelvõistluse viimased seeriad, mis ühtlaselt näitasid langusjoont. Õnneks suutis ta ennast finaalilaskmiseks koguda ja pidevalt teisel-kolmandal kohal olles saada finaalis lõppkokkuvõttes pronksmedal. Küllike Sinisalu lasi enda jaoks keskpärase tulemuse 354 silma ja oli kokkuvõttes 12.

Suured lootused olid meeste püstolis Arles Taali laskmisel. Tulemused, mida ta sellel hooajal on näidanud, lubasid loota vähemalt kohta finaalis. Paraku ebaõnnestus tema laskmine täielikult. Meeste püstolis oli 554 silmaga lõppkohaks 11. Edukamalt läks tema esinemine liikuva märgi laskmises (tuntud õhusea nimetuse all). Tulemuseks neljas koht 485 silmaga.