Kalender

Läänemaa orienteerumismeistrid 2012 selgusid Nõva Rannakülas

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas korraldatud Läänemaa 2012. aasta orienteerumisjooksu meistrivõistlustele, mis oli orienteerumiskolmapäevakute VI-etapiks, kogunes vaatamata sompus ja jahedale ilmale rekordarv osalejaid – kokku 86 orienteerumisspordi harrastajat ja huvilist. Vältimaks nn „sabasjooksu“ ja selgitada parimad ausas konkurentsis, startisid võistlejad samale rajale 3 minutilise intervalliga. Esmakordselt pakkusid noorte NM16 klassis Martna Põhikooli juba kogemustega orienteerujatele konkurentsi Metsküla Algkooli ja Uuemõisa Lasteaed-Algkooli õpilased. Kui kolmapäevakutel osaletakse kolmes erinevas vanuseklassis, siis nüüd võisteldi ühisel rajal, mis suurendas põnevust ja konkurentsi veelgi.


Nii juhtuski, et neidude N16 klassis 6 KP; 2,2 km rajal tuli Läänemaa Noortemeistriks üllatuslikult Metsküla Algkooli V klassi õpilane Eliise Lepp, hõbemedal samuti V klassi õpilasele Sandra Sündevale ja pronksmedal Hanna-Loora Pankinile mõlemad Martna PK.

Noormeeste M16 klassis Martna PK noored orienteerujad teistele sõnaõigust ei andnud ja viis esimest kohta Martna Põhikoolile. Kuid üllatus oli varuks selleski võistlusklassi, kus Läänemaa


Noortemeistriks krooniti Aare Vihman ja samuti üllatuslikult tuli hõbemedalile III klassi õpilane Karl-Mihkel Seiton ja pronksmedal Rando Randmaale. Varasematel võistlustel hästi jooksnud Ants-Kristjan Tamm eksis 2 ja 3 KP-s, mis ei võimaldanud 4 kohast kõrgemat kohta püüda.

Daamid N21 klassis tuli ülekaalukalt Läänemaa meistriks Erika Raudsepp, hõbedale Kertu Kaljuveer ja pronksmedalile Maarika Leht.

Meeste M21 klassis jooksis Läänemaa meistriks Tammo Esta, hõbedale kuulus Aivar Leht ja pronksine auhind seekord 3-das KP-s vea teinud Peep Aedviirule.

Daamid N40 klassis veteranide meistri tiitel oodatult Marika Meistrile, üllatuslikult ja napilt hõbemedalil Pille Kaisel ja seda 21 sekundiga pronksmedali võitnud Helle Rennu ees.

 
Meeste M40 klassis veteranide meistri tiitel rajal vähem vigu teinud Rein Hansteinile ja jälle napi 13 sekundilise kaotusega hõbedal Toomas Koppel ning pronksmedalil seekord Mati Kallemets, makstes lõivu teevaliku veale 3 KP-sse jooksul.

Järgmine arvult seitsmes orienteerumiskolmapäevak toimub 23. mail 2012 Palivere lähistel Kaasikul.

 

Läänemaa OK Okas
President
Mati Kallemets
Tulemused: http://www.hot.ee/okasok/2012LMVresults.htm