Kalender

Läänemaa maadlejad võitsid Eesti meistrivõistlustel medaleid

 

6. aprillil peeti juunioride meistrivõistlused Tapal. Läänemaad esindas seal kokku 6 noormeest: 3 Haapsalust ja 3 Lihulast.

Korraliku tulemuse tegi Haapsalu Dünamo noormaadleja Lauri Leier, kes saavutas –66 kg kehakaalus 1. koha.

Teiste tulemused: –66 kg Markus Pastjan 9. koht, –84 kg Reimo Milva, kes on hooaja esimesest võistlusest saadik kimpus traumaga, 7. koht, Keiro Raudkats 8. koht ja Joonas Kaskmäe 9. koht; –96 kg saavutas Fred Martin Mägi 7. koha.

Laupäeval, 13. aprillil käisid Lihula maadlejad Türil Eesti meistrivõistlustel vabamaadluses kuni 17–aastastele noortele, osales 102 maadlusega tegelevat poissi–tüdrukut 19 klubist üle Eesti.

Eelmisel nädalal Tapalt tagasi tulles olime just rääkinud ees ootavatest Eesti meistrivõistlustest vabamaadluses ja otsustanud, et läheme ja proovime.

Teisipäeval võtsin õpiku trenni kaasa ja hakkasime pusima: haardeid jalgadest, kaitset: maadlust, kus kõik lubatud. Jõudsime teha kolm korralikku trenni ja eks varemgi ole poisid soojenduse käigus ja müramishoos teineteist jalast haaranud, sel nädalal siis natuke teadlikumalt.

Laupäeva hommikul sõitsime neljakesi Türile. Lihulat esindasid Markus Pastjan, Joonas Kaskmäe ja Fred–Martin Mägi.

–63 kg Markus Pastjan võitis esimese vastase seljavõiduga. Teises ringis tuli kaotus hilisemalt pronksimehelt, vabamaadlejalt. Tulemus: 9. koht.

–85 kg Joonas Kaskmäe alistas esimeses ringis tugeva vastase ülekaalukalt. Algus oli rabe ja ebakindel, ei ole madalalt maadlus meile igapäevane. Teises ringis oli kaalul pääs finaali ja Joonas alustas ettevaatlikult, ka vastane oli esimeses ringis võitnud ja ilmselgelt soovis ta Eesti meistrivõistluste medalit. Joonas alistas vastase seljavõiduga suurema vaevata.

Rõõm finaalipääsust oli nii suur, et kohtunik pidi Joonasele lausa märkuse tegema.

Finaalis kohtus Joonas vabamaadlejaga, kellele varem olime korra kaotanud. Seekord suutis Joonas vastu panna korralikule lahingule, kuid vabamaadluse mees võttis lõpuks oma ja meile kuulus Eesti meistrõvistluste hõbemedal.

Neli aastat tehtud trenn sai väärilise tulemuse. Ainult Joonas teab, mis on medali tegelik väärtus.

–100 kg Fred–Martin Mägi võitis samuti esimeses ringis, seljatades vastase Rakverest.

Teises ringis oli vastaseks tugev Vändra noormees, kellele Fred kindlalt kaotas. Vändra mehe edasipääsus olin kindel, see jättis Fredile võimaluse maadelda 3.–5. kohale.

Kolmandas ringis esimese perioodi Fred kaotas, teises ringis panime oma maadluse peale ja Fred seljatas vastase üsna kindlalt, tulemuseks 3. koht.

Kokkuvõttes saavutas Leola 11. koha.

Juba minnes teadsin, et suure tõenäosusega tuleb medal — salamisi ootasin kahte medalit. Või mis salamisi — autos rääkisime sellest avalikult. Poisid on ju tugevad ja trenni on tehtud usinasti.

Eesti meistrivõistlustel on alati teistmoodi osaleda nii võistlejal kui ka treeneril. Oleme üsna väikese kogemusega, minul treenerina alles esimene grupp. Kindel olen medalis alles siis, kui poiss on poodiumil ja medal kaelas. Olgugi, et statistika ja kõik märgid näitavad, et tuleb medal, on see alati ootmatu ja meeldivalt üllatav.

Meistrivõistlustel osalemine oli osa kadettide kreeka–rooma maadluse meistrivõistluste ettevalmistusest, mis peetakse 27. aprillil Haapsalu tenisehallis, kuhu on samuti oodata Eesti selle vanuse maadluse paremikku. Kõik on oodatud Läänemaa tugevatele kaasa elama. Võistlused algavad kl 12.