Kalender

Läänemaa Kergejõustikuklubi kutsub 6. aprillil Haapsalu maanteejooksule

Oma kogemusest julgen kinnitada, et tegu on ääretult vahva jooksuga, mis sobib kõigile, kes vähegi viitsivad end proovile panna. Võib nii joosta kui ka kepikõndi teha. Haapsalu maanteejooks on välihooaja üks esimesi starte terves Eestis, mille traditsioon ulatub vanemate tegijate sõnul juba enam kui 30 aasta taha.

Viimaste aastatega on osavõtjate arv päris jõuliselt kasvanud. Näiteks möödunud korral oli stardis 35 jooksusõpra, nende hulgas Eesti üks kiiremaid kesk- ja pikamaajooksjaid Sergei Tšerepannikov, vabariigi absoluutsesse paremikku kuuluvad naisjooksjad Jekaterina Patjuk ja Egle Mätas, kõvad Läänemaa jooksumehed Agu Lehemaa, Teno Ilves ja Heigo Hein, aga ka näiteks tänane sotsiaalminister Taavi Rõivas.

Möödunud korral purustati ka kevadjooksu rekord, milleks Tšerepannikov jooksis eeskujuliku ajaga 32.45, Patjuk aga 35.47. Eriti märkimisväärseks teeb need rekordid asjaolu, et tol korral joosti olude sunnil Paralepa 2,5-kilomeetrisel asfaldilõigul, mis kärpis kõvasti tempot. 

Maanteejooksu start ja finiš on Haapsalu staadionil, kuid rada kulgeb mööda maanteed ümber Valgevälja karjääri. Alates 2003. aastast on rada IAAF-i (Rahvusvaheline Kergejõustiku Föderatsioon) esindaja poolt mõõdistatud, mis tähendab, et Haapsalus joostud tulemused on edetabelikõlbulikud.

Jooksule registreerumine on 6. aprillil Haapsalu spordihoones kl 10-10.45. Vanuseklasse on kaks: täiskasvanud ning nooremad kui 20 aastat. Osavõtutasu on 3 eurot, sisaldades ujula ja sauna kasutamist alates kella 12-st. Maksmine toimub kohapeal.

Selleks, et alustada, ei pea olema parim. Kuid selleks, et saada parimaks, on kindlasti tarvis alustada. Seega, jooksusussid ja dressid kapist välja ning kohtume juba 6. aprillil kell 11 Haapsalu staadionil!