Kalender

Läänemaa kardisõitjad olid Tabasalu võistlustel kõrgeil kohtadel

Tabasalu rada on saanud uue rajakatte, uued sillutised raja sise- ja väliskurvidesse. Raja suureks plussiks on väga suur boksiala. Lisaks on korraldajad näinud suurt vaeva raja ümbruse korrastamisega, mille tulemusena on saanud Eesti kardisportlased endale juurde ühe kiire ja huvitava raja. Pikad sirged ja lauged kurvid olid suur väljakutse peale sõitjate ka kõigile mehaanikutele ja treeneritele, kellel tuli leida kartidele parimad seaded, kohanemaks kasvanud kiirustega.

Rotax Max klassis saavutas finaalsõidus kolmanda koha Kairo Kivi, kes kindlustas ka hooaja kokkuvõttes sama positsiooni. Kolmas koht finaalis ei tulnud kergelt. Vihmasaju tõttu katkestati sõit ja anti mehaanikutel aega paigaldada sõidukitele vihmarehvid. Heitlikute ilmaoludega võideldes ja olles kogu sõidu üritanud pääseda poodiumile õnnestus Kivil see alles viimasel ringil.

Klassis Micro oli enne viimast etappi meistritiitel alles lahtine, kuna esimest ja teist kohta lahutas ainult 2 punkti. Robini edu oli seega napp ja võit lõunanaabri Gustavs Malinsi üle väga oluline. Kvalifikatsiooni ja eelsõidu võidud tõstsid lootused väga kõrgele, kuid enne finaali ruudulise lipu langemist ei olnud veel midagi kindlat.

Päeva tähtsaimasse sõitu startis Robin Särg esimeselt kohalt ja suurim ohustaja Lätist tema seljataga kolmandalt positsioonilt. Esimeselt ringilt tulid võistlejad järjestuses: esimene Venemaa esindaja, teine Särg, kolmas lätlane. Kaheteistkümne ringi vältel ei jätnud lätlane Malins Robinile hetkekski võimalust sõita eest ära, pääses isegi pooleks ringiks teisele positsioonile, kuid sel korral pani Robin oma oskused ja kavaluse maksma ja sõitis üle finišijoone lätlase ees ja venelase järel teisel kohal.

Väga põneva hooaja lõpetas Robin seega Micro klassis esimesel kohal, Kairo Kivi nagu eelnevalt mainitud juba kolmandal.

Eesti meistrivõistluste etapid on selleks hooajaks lõppenud, kuid sõita on veel kahe nädala pärast toimuvad Balti meistrivõistluste V ja VI etapid, kust Robinil on võimalus tõusta poodiumile vaid suure õnne korral. Hetkel asub Robin IV positsioonil, kuna esimestel kahel etappidel Leedus ja ühel etapil Lätis ta kaasa ei teinud. Kairo Kivi šansid on veidi suuremad. Hetkel kolmas positsioon, kuid teisest kohast lahutab vaid 5 punkti.

Tabasalus peetud võidusõit oli ka Eesti koolinoorte meistrivõistluste esimeseks etapiks kardispordis, kus Robin esindas oma kooli, Haapsalu gümnaasiumi. Teine ja sarja viimane etapp toimub viimaste Balti meistrivõistluste raames kahe nädala pärast.

Info : http://www.mylaps.com/championship/view.jsp?id=22247