Kalender

Haapsalus algavad tasuta tennisetreeningud 6-10-aastastele lastele

 

Haapsalus on alates järgmisest nädalast võimalik kõigil lastel mängida tasuta tennist. Mängida saab Haapsalu tennisehallis (Lihula mnt 10) igal kolmapäeval kl 17 ja laupäeval kl 11. Treeninguid viivad läbi Haapsalu Tennisekooli treenerid.

Registreerida saab tasuta tennisetreeningutele Eesti Tennise Liidu kodulehel www.tennis.ee.

Tennisemäng on lõbus ja lihtne, kui sa servid, mängid ja skoorid kohe esimesest treeningust alates. Rahvusvahelise Tenniseliidu kampaania “Play & Stay” keskendub hüüdlausele “Servi, mängi ja skoori” ja soovitusele, et lapsed ja algajad mängiksid tennist juba esimesest treeningust peale.

Tennisega alustava mängija jaoks on tähtis treeningu nauditavus. Kuigi endiselt on tähtis ka tehnika oskamine, soovitab Rahvusvaheline Tenniseliit kõigepealt keskenduda tennisemängimisele ja seejärel alles hiljem hakata omandama tehnilisi ja taktikalisi oskusi.

Juba esimesel treeningul korraldatakse liikuvaid ja lõbusaid harjutusi, et laps ja algaja tennisist saaksid tunda mängu kõige võluvamat külge – servimist, mängimist ja skoorimist.

Rahvusvahelised spordiuuringud näitavad, et samal tasemel olevad harrastusmängijad jooksevad tund aega tennist mängides keskmiselt 2,5 kilomeetrit ja nende südame löögisagedus on 140-170 lööki minutis. Pole siis ka ime, et tennis on igale vanuserühmale parim spordiala enda vormis ja tervena hoidmiseks.

 

Vello Kuhi
Haapsalu Tennisekooli peatreener